Убав стан во близина на море, во Бечиќи

Bečići, Црна Гора – ID 7779
Површина 47 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/6
Море 450 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Нудиме на продажба еднособен стан лоциран во Бечичи на мирна локација во близина на море. Станот е со површина од 47 м2 и се наоѓа на 3 кат.

Распоред: дневна со трпезарија поврзана со отворена кујна, спална соба, бања, балкон. Станот е наместен и опремен и се продава со целиот мебел.

Пред и околу зградата има паркинг

Продавници, кафулиња, ресторани, пошта, автобуска станица и сите важни институции се на непосредна близина.

Станот е на само 450 m од море.

Под заштита на планинскиот венец Ловчен, Црногорците ја изградиле малата населба Бечиќи во прекрасен залив исполнет со песок. Бечичи се наоѓа во Будванскиот залив, источно од Будва, каде што води крајбрежно шеталиште долго четири километри. Одморалиштето Бечичи во суштина е продолжение на одморалиштето Будва. Гордоста на одморалиштето е неговата прекрасна плажа со должина од 1.800 m, која експертите веќе во 1936 година ја прогласија за најубава плажа на Медитеранот. Неговиот пријатен покрупен песок ја освои највисоката награда на меѓународната изложба во Париз истата година.

Бечиќи е живописен град над песочен залив, обложен со борови шуми. Првобитно рибарско село, денес може да се пофали со најубавата плажа во Европа. Плажата Бечиќ има висок рејтинг во сите показатели. Нуди не само пријатен одмор на плажа, туку и спортски активности - спортско игралиште на плажа или разни спортови на вода.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
47 m2
Корисна површина
45 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
3 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00