Убав стан во нова зграда со поглед на море, Севид

Sevid, Хрватска – ID 9398
455,000 Евра
Површина 136 m2
Достапно 4+кк
Спрат 3/3
Море 100 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Во живописното гратче Севид, во близина на Рогозница, се наоѓа новоизградена станбена зграда на атрактивна локација, на само 100 метри од прекрасна плажа.

Оваа куќа има вкупно три станбени ката

Сите апартмани се состојат од дневна со кујна и трпезарија, три спални соби, три купатила, две тераси и две паркинг места.
Апартманите на прв и втор кат имаат и тераса.

Целиот комплекс се состои од три станбени згради на парцела со површина од 670 м2. Има и голем базен со површина од 100 м2, велнес простор од 50 м2, два големи површини за скара, бања и тоалет кои ќе можат да ги користат идните купувачи.
Достапни апартмани:
Приземје:
S1 - 136 m2 = 435.000 €
Прв кат:
S2 - 129,75 m2 = 455.000 €
Втор спрат:
S2 - 129,75 m2 = 475.000 €

Севид е младо одморалиште каде започнува ривиерата Трогир. Неговата историја датира не подалеку од 15 години. Значи, повеќето станбени куќи во Севид се новоизградени и повеќето од нив се наоѓаат на мал полуостров со неколку убави плажи, каде што нудиме и сместување во пространи апартмани. Плажите овде се со камчиња, со постепено влегување во водата. Морето овде е прекрасно чисто. Го оценуваме Севид како идеална дестинација за пријатен семеен одмор.
Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
136 m2
Корисна површина
125 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
650 m
Доктор
7 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
560 m
Бар
2 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00