Убав врвна цена со 1 соба, одличен комплекс DIT Majestic Beach Resort, Сончев Брег, Бугарија

Сончев брег, Бугарија – ID 7899
55,000 Евра
Површина 45 m2
Достапно 1+кк
Спрат 9/10
Море 30 m
услуга 11 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба 1-собен стан од 45м2, кој се наоѓа на деветти кат, во приватен комплекс ДИТ Мејџестик Бич Ресорт со 5* на Сончев Брег, Бугарија. Прва линија, веднаш до плажата. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, бања со тоалет и пространа балкон.
Комплексот во кој се наоѓа станот има стратешка локација во првата линија на северниот дел на одморалиштето Сончев брег на парцела со површина од 450 хектари. Вкупната површина на комплексот е 56 илјади квадратни метри, а површината на уникатната градина со базени и патеки за пешачење е 350 хектари. Комплексот има дел од плажата резервиран за сопствениците и нивните гости. Одличен, совршено одржуван комплекс 5* веднаш на плажа! Највисока цена, препорачана! Надоместокот за одржување е 11 €/м2 годишно.
Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот:
4 уникатни ресторани: главен ресторан со 600 седишта, главен ресторан тераса со 150 седишта, тематски ресторан (a la carte) со 300 седишта, ресторан на базен со 500 седишта во покриениот простор и 250 на отворено во сенка на дрвја.
Соба за состаноци
Соба за игри (базен, шах, табла, итн.)
Парк
СПА центар (фитнес, турска сауна, финска сауна, масажи, џакузи)
Салон за убавина (фризерски салон, салон за убавина)
Паркинг
4 барови: лоби бар - 800 седишта, бар на тераса - 500 седишта, лоби бар - 120-150 седишта, бар покрај базен - 175-200 седишта
Базени: главен базен, солариум, детски базен, прекрасни места за релаксација
Детски дел: мини клуб (градинка, детско катче)
Хоби клуб (рачно изработено студио)
Игралиште;
Спорт: игралиште, тениско игралиште, игралиште за одбојка на плажа
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани.
Спрат
9
број на спратови
10
Достапно
1+кк
Површина
45 m2
Корисна површина
39.6 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
280 m
Доктор
620 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
140 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00