Убава и комплетно наместена куќа 8+1 со поглед на море, топ понуда, Инцараки, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 4728
253,000 Евра
Површина 303 m2
Достапно Нетипичен
Море 500 m
Состојба Готово

Нудиме семејна куќа со прекрасен поглед на морето и заливот Несебар и Сончевиот брег. Куќата се наоѓа во станбена населба Свети Влас, регионот Инцараки, Бугарија. Куќата се наоѓа на осветлена и бетонирана улица.

Вкупната изградена површина на куќите е 303 м2, вкупната површина на земјиштето е 420 м2.

Диспозиција:

- 1 кат: пространа дневна соба со кујна и камин што ја загрева целата куќа, и голема веранда со скара која е претворена во летна кујна.

Вториот и третиот кат имаат 8 спални соби, од кои 4 имаат тоалет (1 со бања), има посебна просторија за складирање - 4 м2

Оваа страница нуди:

- тишина, мир и најчист воздух во Бугарија

- Панорамски поглед кој не може да го сокријат другите згради.

-Куќата е изградена од тули со топлинска изолација.

- Веранда со летна кујна и скара.

- Гаража

Оддалеченоста од плажата е 500 метри.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други. Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

број на спратови
3
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
303 m2
Плац
420 m2
Корисна површина
303 m2
Балкон
Да
Градежна површина
303 m2
Паркинг
Да
Продавница
390 m
Доктор
1 km
Кафетерија
850 m
Ресторант
430 m
Бар
530 m
Училиште/градинка
890 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00