Убави 2 соби, 300м од плажата Какао, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8876
68,500 Евра
Површина 67 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 300 m
услуга 580 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме простран стан со 2 соби, со големина од 67м2, кој се наоѓа на вториот кат од шест ката, во приватниот комплекс Sunny Day 1 на Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон.
Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа во близина на морето (300 м) од плажата Какао, во југоисточниот дел на престижното одморалиште Сончев Брег, на 70 метри од автобуската станица и на 20 минути од исклучително убавиот град Несебар. Сите удобности се на непосредна близина. Надоместокот за одржување е 580 евра годишно. Комплексот е во целогодишна работа, има голем уреден простор и локација идеална за изнајмување или живеење преку целата година.
Сопствениците и нивните гости имаат на располагање во комплексот: надворешен базен со простор за релаксација, ресторан, рецепција, паркинг, 24-часовно обезбедување и простран, внимателно одржуван простор.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
67 m2
Корисна површина
58.96 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
280 m
Доктор
620 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
140 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00