Убави 2 соби со поглед на базен, врвна локација, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9106
70,400 Евра
Површина 63 m2
Достапно 2+кк
Спрат 6/6
Море 450 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба простран 2-собен стан, со вкупна површина од 63 м2, сместен на шести кат од шест ката, во приватниот комплекс Summer Dreams во Сончев Брег, Бугарија. Станот се состои од дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на базен. Одлична локација на комплексот во близина на голем супермаркет и плажа. Комплексот Summer Dreams комбинира одличен стил со луксузни и функционални удобности. Одлично место за семеен одмор, изнајмување или користење преку целата година. На сопствениците и нивните гости им се достапни: ресторан, намирници, базен за возрасни и помал за деца, зона за релаксација, детско игралиште, рецепција, паркинг, кафуле, 24-часовно обезбедување. Комплексот опкружен со зеленило се наоѓа во близина на центарот на одморалиштето и една од неговите најубави плажи. Оддалеченоста од плажата е 450 метри. На непосредна близина има аптека, автобуска постојка, разни видови ресторани, кафулиња и сл. Надоместокот за одржување е 9,50 €/м2 годишно. Одлична зделка, препорачливо!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
6
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
63 m2
Корисна површина
55.44 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
210 m
Доктор
2 km
Кафетерија
570 m
Ресторант
140 m
Бар
200 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00