Убави 2 соби со поглед на море и базен, комплекс Нептун, Кафе

Кафе, Бугарија – ID 9112
46,500 Евра
Површина 63 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/4
Море 400 m
услуга 330 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Добра цена! Ви нудиме убав 2-собен стан, со вкупна површина од 63 м2, кој се наоѓа на вториот кат во комплексот Нептун во Каварна. Станот се состои од влезен хол, дневна со кујна и трпезарија, пространа сончева спална соба, остава, бања со тоалет и тераса со поглед на море и базен. И двете соби имаат пристап до тераса. Станот е комплетно наместен и климатизиран.
Комплексот располага со базен, места за релаксација, прекрасна градина и паркинг. Обезбедено е целогодишно 24/7 обезбедување. Надоместокот за одржување е 650 лева годишно, приближно 330 евра.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
63 m2
Корисна површина
55.44 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
170 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00