Убави 2 спални, комплекс Морски дијаманти, Сончева плажа

Sunny Beach, Бугарија – ID 7869
49,000 Евра
Површина 43 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 400 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме убав 2-собен стан во комплексот Sea Diamond на Сончев Брег, Бугарија. Станот е 43,50 м2, се наоѓа на втор кат од шест ката. Распоред: претсобје, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Комплексот Sea Diamond се наоѓа во западниот дел на одморалиштето Сончев Брег, во мирна и мирна улица. Новиот град Несебар е во непосредна близина. Инфраструктурата на просторот е добро организирана, со потребните комуникации. Во близина има река и голем, природен парк со богата јужна вегетација, супермаркет, продавници, ресторани, кафулиња, здравствен дом, аптека, летни атракции, автобуски постојки. Популарната плажа Какао е на само 5 минути пешачење (400 метри). Инфраструктура и удобности во комплексот:
• пространа влезна сала со рецепција;
• бар покрај базен;
• базен;
• лежалки и чадори за сонце;
• 24-часовна самопослуга;
• 24/7 обезбедување;
• паркинг.
Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно. Многу добра цена! Препорачуваме!
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
43 m2
Корисна површина
38.28 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
190 m
Доктор
980 m
Кафетерија
460 m
Ресторант
150 m
Бар
280 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00