Убави 3 соби со поглед на базен, во комплексот Компас, одлична локација, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8749
86,900 Евра
Површина 86 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
Море 250 m
услуга 600 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме убав 3-собен стан во комплексот Компас во Свети Влас, Бугарија. Станот се наоѓа на втор кат од четири ката. Вкупната површина е 86,66 м2. Се состои од: дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, две тераси. Комплексот се состои од седум станбени згради околу базенот, опкружени со зеленило и дизајнирани во модерен архитектонски стил со панорамски француски прозорци, на околу 250 метри од плажата и од марината и централното шеталиште со многу барови и ресторани. Тоа е околу 350 метри до центарот на градот. Комплексот ги има сите потребни услови за удобен престој: ресторан со бугарска и европска кујна, базен (за возрасни и деца), 24-часовно обезбедување, паркинг, зелен, уреден простор. Во непосредна близина има летен амфитеатар, здравствен дом (200 м.), автобуска постојка (150 м.), супермаркет со деноноќна работа. (150 м.), црква (200 м.), Спа (100 м.), Диско / Ноќен клуб (200 м.), Казино (200 м.). Надоместокот за одржување е 600 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето.
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
86 m2
Корисна површина
76.27 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
170 m
Доктор
890 m
Кафетерија
200 m
Ресторант
50 m
Бар
110 m
Училиште/градинка
460 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00