Убаво наместен 2 соби, на 200 метри од плажа, погоден за изнајмување, Сончев Брег

Сончев брег, Бугарија – ID 7106
64,000 Евра
Површина 56 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 200 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме прекрасен стан, сместен во совршено одржуваниот комплекс Ривер Парк во Сончев Брег, Бугарија. Површината на станот е 2 соби, вкупната површина е 56 м2. Се состои од влезен хол, чајна кујна со трпезарија, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на море. Се продава комплетно наместен. Станот се наоѓа на втор кат од шест. Многу пријатен и убав стан во совршена состојба. Ривер Парк е модерен, удобен комплекс, изграден во една од зелените и мирни области на одморалиштето, на само 200 метри од плажата. На кратко растојание од историскиот град Несебар (наведен од УНЕСКО), 25 км од меѓународниот аеродром Бургас. Сите удобности и инфраструктура се на непосредна близина. Во текот на летната сезона, лесно се изнајмуваат становите во Ривер Парк, а областа е погодна и за живеење преку целата година. Комплексот ќе ве заслепи не само со интересната архитектура и одличната локација, туку и со големата понуда типична за хотел со 4*. Сопствениците и нивните гости имаат пристап до базен со простор за релаксација, детско игралиште, рецепција, 24-часовно обезбедување, паркинг, градина и совршено одржуван простор во комплексот. Надоместокот за одржување е 9 €/м2 годишно.
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
56 m2
Корисна површина
49 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
440 m
Доктор
1 km
Кафетерија
530 m
Ресторант
180 m
Бар
160 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00