Убаво студио во луксузниот комплекс Вила Валенсија, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8750
44,000 Евра
Површина 31 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/5
Море 800 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба 1-собен стан, со големина од 31 м2, кој се наоѓа на вториот кат од пет ката во еден од најубавите комплекси Вила Валенсија на Сончевиот брег, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот е дневна соба со кујна, бања со тоалет и балкон. Вила Валенсија е четирикатна зграда со 56 апартмани. Комплексот располага со луксузни заеднички простории, лифт, базен, детско игралиште, паркинг, зеленило со зони за релаксација, 24 часовно обезбедување. Комплексот Вила Валенсија се издвојува од соседите со своите раскошни фасади и оригиналниот надворешен изглед, елегантно комбинирајќи ја модерноста со елементите на античката архитектура. Одличен квалитет на градба и завршница. Комплексот се наоѓа во близина на море и центарот на секаква забава, во близина на супермаркет Младост со менувачница, разни продавници и ресторани. Станот е идеален и за рекреација и за издавање.
Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Површина
31 m2
Корисна површина
27.28 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
80 m
Доктор
960 m
Кафетерија
70 m
Ресторант
50 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
730 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00