Удобен стан со тераса во прекрасниот град Рисан

Risan, Црна Гора – ID 8992
105,000 Евра
Површина 64 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/4
Море 135 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Добредојдовте во овој пријатен и простран стан во прекрасниот град Рисан! Сместен во живописен дел од градот, тој е одлично место за удобен престој.
Површината на станот е 56 м2, обезбедува доволно простор за ваша удобност и релаксација. Идеален е за двојка или мало семејство кое бара пријатно сместување со опуштена атмосфера.
Површина на тераса 8м2

За комплексот во кој се наоѓа станот, треба да се напомене дека е опремен со модерен систем за видео мониторинг, кој ќе ви овозможи дополнително ниво на безбедност. Покрај тоа, не мора да се грижите за паркирање на вашиот автомобил, бидејќи има многу слободни места за паркирање во близина на куќата.
Сè на сè, овој стан во Рисан е одлична комбинација на удобност, безбедност и прекрасен поглед. Овде можете да уживате во мирот и удобноста, опкружени со прекрасна природа и гостопримливата атмосфера на овој уникатен град.

Рисан е црногорски град кој се наоѓа во заливот Бока Которска и е една од важните туристички дестинации на оваа област. Тоа е најстарата населба во овој залив и стекна значителна слава главно благодарение на многу вредните археолошки локалитети, кои се горди што се на листата на УНЕСКО. Сепак, Рисан е и многу тивко приморско одморалиште каде што можете да се препуштите на пријатна релаксација на некои од помалите плажи. Целото одморалиште е заштитено со висок гребен од варовнички карпи. Во близина на брегот има и неколку ресторани и кафулиња кои ве повикуваат да имате пријатен престој
Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
64 m2
Корисна површина
62 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
400 m
Кафетерија
330 m
Ресторант
390 m
Бар
410 m
Училиште/градинка
780 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00