Уникатна вила со поглед на море, Будва, Тудоровичи, Црна Гора

Будва, Тудоровичи, Црна Гора – ID 8020
998,000 Евра
Површина 1092 m2
Достапно Нетипичен
Море 2 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Се продава внимателно дизајнирана, пространа вила изградена во медитерански стил со вкусно опремен ентериер, лоцирана во Тудоровица, кај Свети Стефан, на надморска височина од 285 m. Зградата е завршена во 2020 година и оттогаш е во сопственост на сопственикот. Вилата е дизајнирана и опремена за удобно живеење во текот на целата година. Неограничениот прекрасен поглед на море од 180° ја прави оваа вила единствена можност за мирен и удобен живот.

Вилата се наоѓа на голема парцела од 1092 м2, а внатрешниот простор е 185 м2. Куќата е изградена според високи стандарди за енергетска ефикасност и техники на изолација кои значително ги намалуваат трошоците за ладење и греење.
Еден голем стан од 100 м2. го зафаќа целиот прв кат, а на вториот кат се наоѓаат два стана (50 м2 и 35 м2).

Станот на приземје се состои од пространа отворена дневна со трпезарија и кујна (64 м2), една спална соба и две купатила, комплетно опремена перална и остава покрај кујната. Дневната соба има големи француски прозорци со поглед на морето, обезбедувајќи многу светлина, сонце и прекрасен поглед. Терасата од 30 м2 пред првиот кат го надополнува чувството на просторност, светлина и непречен широк поглед на морето. Совршен амбиент за гурманска вечера или танцување под ѕвездите.
Француски самостоен камин (Equinox Chazelles) се наоѓа во средината на просторијата (8 kW), одвојувајќи ја дневната соба од трпезаријата и кујната. Кујната е целосно опремена и има пристап до странична тераса идеална за тивок појадок со поглед на планините, изгрејсонцето и морето.
Големата спална соба има соблекувална и бања (бања и туш). Можеби оваа спална соба има најдобар поглед, можно е да се разбудите со неверојатен поглед на морето.
Паркетните подови, специјално прилагодени за подно греење, го покриваат целиот прв кат, вклучувајќи ја и кујната, додека бањите се обработени со стилски и шарени италијански плочки.
Греењето и ладењето се обезбедува со високотехнолошки систем кој се состои од соларни панели за загревање на водата и греење на базените, како и топлинска пумпа и климатизација (Mitsubishi), кои се поврзани со топлинската пумпа. Целиот систем е дизајниран за употреба од 9 луѓе.
Врати и прозори со одличен квалитет, комбинација од дрво и алуминиум, двојни застаклени прозорци со специјални филтри. Имотот има и резервоар за вода, систем за надзор и базен.
Гаражна површина 38 м2. со приклучоци за вода и струја лесно може да се пренамени во друг посебен стан. Пејзажна градина со над 100 растенија од лаванда, цитрусни дрвја и маслинови дрвја, чемпреси, црвена жива ограда, рузмарин и олеандер.
Поголемиот дел од мебелот е вклучен во продажбата.
број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
1092 m2
Плац
1092 m2
Корисна површина
185 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
90 m2
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
4 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00