Уникатни 3 соби, поглед на море, гаража, без такса за одржување, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 8587
255,000 Евра
Површина 125 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/5
Море 450 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме уникатен стан со 3 соби, кој се наоѓа во луксузна станбена зграда и е со вкупна површина од 125 м2, изградена површина од 102 м2, се наоѓа на четврти кат.

Се состои од влезен хол, дневна со кујна и трпезарија, две спални соби, две комбинирани бањи (едната со туш, другата со када) и две тераси. Од сите прозорци на станот и терасите има прекрасен поглед на морето и планината. Се продава со квалитетен мебел и бела техника. Изложеност - исток, југ, запад.

Станбената куќа се наоѓа во областа Русалка, во областа на локалните жители, во непосредна близина на шумската област Стара Планина. Плажата е оддалечена 450 метри. Поради особеностите на теренот, влезот во куќата е директно на 3 кат. Имот без надомест за одржување! Голема предност е гаражата!

Во непосредна близина се наоѓаат: црква, амфитеатар, автобуска постојка, здравствен дом, детско игралиште, супермаркети и централниот плоштад Сватехо Влас, каде има различни продавници, кафулиња, ресторани.

Одлична зделка, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
125 m2
Корисна површина
102 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Продавница
260 m
Доктор
810 m
Кафетерија
220 m
Ресторант
30 m
Бар
130 m
Училиште/градинка
870 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00