Уникатни 4 спални, ниска такса за одржување, Комплекс Elite 1, Сончев Брег

Сончев брег, Бугарија – ID 8746
114,500 Евра
Површина 120 m2
Достапно 4+кк
Спрат 1/4
Море 200 m
услуга 5 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме убав 4-собен стан, со големина 120м2, кој се наоѓа на прв кат од четири ката во комплексот Elite 1 на Сончев Брег, Бугарија. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, три спални соби, две купатила со тоалет, посебен тоалет и тераса со поглед на базен. Одлична локација на комплексот! Препорачуваме! Станот се наоѓа во чуван комплекс во подножјето на планината, во близина на хотелот Викторија Палас, Majestic, на 200 метри од плажата. Овој имот е 3 минути пешачење од плажа. Хотел Елит апартмани ве пречекува на површина од 13.000 m² на живописна локација на само 200 m од плажа и опкружена со бујно зеленило. Отвореното безбедно сместување е изградено со користење на најнови градежни материјали, а архитектонскиот стил на ентериерот на хотелот е преплавен со природна светлина. Уживајте во сонцето покрај базенот, кој е погоден и за возрасни и за деца. Во кинескиот или интернационалниот ресторан ќе ве разгалат вкусната храна, а кафулето ќе ве покани да го испиете омилениот пијалок. Elite Apartments нуди и интернет клуб и супермаркет, базени, зони за релаксација, 24-часовно обезбедување, паркинг.
Надоместокот за одржување е 5 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
4+кк
Површина
120 m2
Корисна површина
105.6 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
160 m
Доктор
930 m
Кафетерија
170 m
Ресторант
150 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00