Уникатни куќи во луксузниот комплекс Пирин Голф, Банско

Razlog, Бугарија – ID 6445
480,000 Евра
Површина 650 m2
Достапно 3+кк
Жичара 12 000 m
Состојба Во изградба

Уникатни куќи во луксузниот комплекс Пирин Голф!

Пирин голф & засилувач; Country Club со површина од 150 хектари е неверојатен затворен комплекс, сместен помеѓу планините Пирин, Рила и Родопи, на само неколку минути од ски-центарот - Банско. Дел од европските туристички дестинации и добитник на наградата: Најдобар хотел за голф во Бугарија за 2021 година од Светските награди за голф, ТОП 100 комплекси во Европа во категоријата Најдобра вредност за парите, ТОП 100 терени за голф во континентална Европа и ТОП 100 голф комплекс. Комплексот нуди уникатни можности за рекреација во текот на целата година во бутик хотел со пет ѕвезди и апартмански комплекс со четири ѕвездички со прекрасни услови за скијање во зима, голф од пролет до зима, СПА и релаксација. Продава и изнајмува луксузни куќи, управува со терени за голф и области за вежбање на меѓународно ниво. Комплекс со повеќе од 20 тематски ресторани, супермаркети, барови и продавници, СПА простор од повеќе од 5.500 квадратни метри, спортски центар, 7 базени, конгресен центар и академија за голф.

Во овој уникатен комплекс сега имате можност да купите луксузен дом кој целосно ќе ги задоволи вашите барања. Овде ќе „израснат“ неколку нови куќи, па имате можност да ја изберете онаа од вашите соништа. Имотот е исклучително погоден за инвестирање поради неговата локација, која обезбедува лесен и брз пристап до ресторани и продавници. Ако имате какви било прашања, не двоумете се да не контактирате! Ќе разговараме за сè со вас и ќе ве советуваме. Со повеќе од 4 милиони играчи регистрирани во Европа, голфот е еден од најтрадиционалните спортови на стариот континент. Во Пирин голф & засилувач; Country Club ќе најдете два од ТОП 100 терени за голф во континентална Европа и дел од европските туристички дестинации. Поставени наспроти високата планина Пирин, терените Ian Woosnam и Pirin Pine претставуваат олицетворение на тоа што значи да се игра голф во планините. Комплексот е на еден час возење од меѓународниот аеродром во Софија и на неколку минути од популарниот ски-центар Банско. Пирин голф & засилувач; Кантри клубот е домаќин на преку 40 турнири годишно, вклучително и WAGR Macedonian Amateur Open, Turkish Airlines, Volvo, AUBG (Американски универзитет во Бугарија), BDO и многу други.

Препуштете се на супериорната услуга и шопинг во хотелот Пирин голф & засилувач; Спа

Пирин голф хотел и спа е опкружен со борови дрвја и вклучува 2 терени за голф, полигон за возење, академија за голф, 7 базени, 2 супермаркети, пијано бар, фитнес, сквош, билијард, пинг-понг, 7 отворени површини за деца, пекара, спорт продавница, ски училиште и продавница за облека.

Ски-лифтот Банско се наоѓа на 12 км од хотелот Пирин Голф. За време на скијачката сезона, хотелот нуди бесплатен 10-минутен шатл од/до лифтот секој час во текот на денот. Има и бесплатен шатл со количка за голф што може да ги носи гостите низ комплексот во текот на летото.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

И малку повеќе за Банско:

Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

Летен туризам

За потребите на летниот туризам во Националниот парк Пирин се развиени 13 главни и 17 споредни планински правци. Качувањето по карпи е дозволено на 6 места. Осум планински куќички и пет засолништа пречекуваат туристи во високиот алпски дел на планината во летниот период. Дополнително, организирани се патувања до Рилскиот и Роженскиот манастир, Мелник, паркот на мечките во Белица, селото Триград, пештерата „Ѓаволско грло“ и други знаменитости и прекрасни места; планинарења во Пирин, јавање коњи во Рила, велосипедизам, рафтинг, сафари, теренски и пејнтбол.

Редовни настани:

Натпревари во Светскиот куп во алпско скијање на патеката „Алберто Томба“.

Од декември до април - многу зимски настани - натпревари во алпско скијање, сноуборд, биатлон.

Јули - летен театарски фестивал

Август - Меѓународен џез фестивал

Септември - Пиринска народна Бугарија - Банско. Меѓународен фестивал на бугарски народни песни

Ноември - Банско филм фест - Меѓународен фестивал на планински филм.

Банско е најновиот бугарски зимски ски-центар и можеби најубавиот. Во последниве години, одморалиштето привлече значителни странски инвестиции, овозможувајќи значителни подобрувања во инфраструктурата и услугите за одмор.

Претприемништвото во туризмот е главната област од стратешко значење за социо-економскиот развој на општина Банско. Зголемениот обем на инвестиции во туризмот доведе до отворање нови работни места во туристичките услуги и неколкукратно повеќе во градежништвото. Во последните години овде се изградени повеќе од сто хотели - од мали семејни хотели до луксузни бањи.

Во ски-центарот треба да се гради втора кабинска линија, за голф ќе се инвестираат 30 милиони евра. Локалната индустрија е претставена со мали работилници во индустријата за обработка на дрво и облека; многу компании од трговија и услуги, хотели и ресторани, земјоделство. Дрвоарите и занаетчиите се поврзани во подружница бидејќи голем дел од нивното производство (мебел) е наменет за извоз. Развојот на овој сектор и инвестициската политика на малите и средни претпријатија во дрвната индустрија доживуваат динамичен развој и флексибилност.

Земјоделство - се користи околу 20% од обработливото земјиште. Главните култури што се одгледуваат овде се компирот и тутунот. Сточарство - главно се чуваат крави, кози и овци.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
650 m2
Плац
650 m2
Корисна површина
190 m2
Тераса
Да
Градежна површина
190 m2
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
450 m
Ресторант
220 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
480 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00