Вила со 4 спални соби со источен поглед со голем базен, Кампосол

Camposol, Шпанија – ID 10135
219,995 Евра
Површина 600 m2
Достапно 4+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Нудиме на продажба вила во стилот на Цибелес, свртена кон исток со голем базен свртен кон југ.

Скалите водат до голем отворен трем со покрив. Некои избираат да го глазираат овој дел за да создадат светла, сончева конзерваториум што може да се користи во текот на целата година. Влезната врата на вилата води до влезниот хол и големата дневна соба со отворен план. Дневната соба е исклучително пространа и благодарение на трите големи прозорци протекува многу природна светлина. Собата е опремена со камин, тавански вентилатор и единица за климатизација за да се обезбеди ваша удобност во текот на целата година.

Надвор од дневната соба е голема трпезарија/појадок со свод до кујната. Врата од кујната ве носи на страничната тераса. Во еден правец скалите водат надолу кон предниот дел на куќата, а во другиот правец до терасата на покривот со пергола. Од тука има поглед на далечните планини.

Од дневната соба се достапни и три спални соби. Овој имот има прекрасна спална соба со многу простор, клима уред, вградени гардероби и бања. Две дополнителни спални соби со вградени гардероби и семејна туш кабина. Втората спална соба има врати што водат кон поплочена тераса и голем белведер со поглед на базенот. Ниските скали овозможуваат пристап до базенот.

Вилата се наоѓа на парцела од 600 м2 свртена кон исток. Поголемиот дел од надворешниот простор е поплочен со неколку засадени рабови покриени со декоративни светли ќерамиди и засадени со локални грмушки и дрвја, што го прави надворешниот простор многу слабо одржување. Базенот 11x5 има многу простор околу него за да го впие шпанското сонце, а одзади е прекрасно подигнато поплочено цветно креветче што е прекрасна карактеристика. Има патека на која лесно може да се сместат до четири автомобили, а капијата е екстра широка за да може да се смести моторна куќа. Имотот има вграден дел кој може да се користи како складиште, а под скалите што водат до покривот е изграден уште еден магацин.

Имотот се наоѓа во тивка област на Кампосол, која има корист од два трговски центри, и двата со голем број локални објекти.

Camposol е лесно 15 минути возење од прекрасната медитеранска плажа и прекрасното пристаниште Пуерто де Мазарон. Меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) е помалку од 30 минути возење, а аеродромот Аликанте е приближно 1 час.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.

број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
600 m2
Плац
600 m2
Корисна површина
599 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
598 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
2 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00