Вила со поглед на море и 100 метри од песочна плажа

Fourka, Грција – ID 9419
455,000 Евра
Површина 600 m2
Достапно 5+кк
Море 100 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Оваа мезонета е опкружена со ридовите на Скала Фурка, на 100 метри од прекрасните плажи и само брзо возење до приморскиот град. Прекрасниот имот се наоѓа на југ од комплексот во директен контакт со природата и морето. Има голем надворешен простор со неверојатен поглед на морето и природата на тивка и приватна локација. Кога првпат ќе влезете во куќата, ќе ве пречека заедничка просторија со камин, која вклучува вкупно 120-130 м2 простор за живеење. Трпезаријата потоа се отвора кон надворешните трпезарии, кои се исто така достапни од кујната и трпезаријата, четири спални соби и 3 бањи. До градината на 600 метри има уште една тераса на малку повисоко ниво со фантастичен простор за забава. На горниот кат има три двокреветни соби. Главна спална соба 9 главната спална соба) има своја приватна тераса. На долниот кат има помала гостинска соба со посебен влез, двокреветна спална соба, бања и дневна со камин. Сопственикот продава комплетно наместен и со сета струја.

Фурка е традиционално внатрешно село со камени куќи и капели, вклучувајќи ги и остатоците од св. Јоанис од византиската ера. Пријатните ресторани околу главниот плоштад служат македонски јадења од риба. Патеките низ околните маслинови градини, борови шуми и ливади водат до блиското одморалиште Скала Фуркас, каде популарните барови на плажа нудат поглед на зајдисонцето и на Солунскиот залив.

Целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

број на спратови
3
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
600 m2
Плац
600 m2
Корисна површина
125 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
125 m2
Паркинг
Да
Продавница
150 m
Доктор
6 km
Кафетерија
190 m
Ресторант
260 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
290 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00