Вила во близина на Порече

Poreč, Хрватска – ID 8270
830,000 Евра
Површина 1750 m2
Достапно 4+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Куќата има вкупно 250,94 м2, а земјиштето 1527 м2. Тоа е 10 мин. (15 км) од море и од прекрасна природна плажа, 10 мин. (20 км) од центарот на Порече. Куќата има приземје и кат. Има вкупно 3 спални соби, кујна, дневна, 3 бањи, тоалет, остава, и соблекувална.
Куќата има сопствен паркинг, тераса, базен, летна кујна, аларм, камин, централно и подно греење.

Куќата е 1000 m од продавница, 1000 m од ресторан, 2000 m од пазар, 6000 m од лекар, 6000 m од аптека, 30 km од аеродромот во Пула, 30 km од аеродромот Порторож, марина 20.000 m, автопатот е оддалечен 7 километри.

Пореч е мал град, но сепак е едно од најпосетуваните одморалишта не само во Истра, туку и на целиот јадрански брег, вклучувајќи ги и чешките туристи. Во однос на посетеноста, заедно со одморалиштето Ровињ, дури и се рангира меѓу најчестите туристички градови во Хрватска, како Загреб или Дубровник. Сепак, Пореч има своја привилегирана позиција меѓу нив - тука луѓето остануваат многу подолго, односно не доаѓаат овде само на патување, туку најчесто тука го поминуваат целиот одмор, а не само семеен.
Живиот град Пореч со 17.000 жители со своето пристаниште е исто така најголемото одморалиште на брегот на западниот Истар, во средината на кое се наоѓа, односно помеѓу одморалиштата Фунтана и Новиград. Првично римска населба, која сега ги испишува вторите илјада години од својата историја, може да се пофали со убав историски центар, остатоци од антички храмови и голем број споменици, во кои доминира базиликата Св. Еуфразија со зашилена камбанарија и ентериер украсен со слики. Но, богатата историја дефинитивно не е единственото нешто што може да го понуди Пореч. Градот има прекрасно крајбрежно шеталиште со палми, засадени со цвеќиња и паркови, одлични ресторани, клубови и барови, вклучувајќи дискотеки, и разновидни сместувачки капацитети од хотели до кампови. Фантастичното крајбрежје овде е преполно со плажи, обраснато со бујна вегетација на чело со борови шуми и изобилува со воодушевувачки поглед на кристално чистото море кое си поигрува со сите бои на морското сино.
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
1750 m2
Плац
1527 m2
Корисна површина
251 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
120 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
560 m
Кафетерија
1 km
Ресторант
280 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00