VODICE, Вила со базен и поглед на море, новоизградена

Водис, Хрватска – ID 8446
485,000 Евра
Површина 480 m2
Достапно 4+кк
Море 1 600 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава новоизградена вила со вкупна површина од 190,21 м2 со базен и поглед на море во Водице.
Изграден е во 2020 година и има два ката.
На приземје има кујна со трпезарија, дневна соба, влезен хол, складиште и гостински тоалет.
Горе има три спални соби и две бањи.
Вилата е климатизирана и има три тераси, поплочен двор од 21,10 м2, тревник и базен.
Терасата на покривот има 52 м2: простор за сончање и подготовка за топла када
Градина од 200 м2 со простран паркинг простор, простор за надворешна скара, надворешен туш со соларен резервоар за топла вода.
Површина на базен 29,10 м2 со основна опрема, обложена со фолија со навлака за базен
Клима, подно греење во бањите, соларен колектор за топла вода и резервоар од 300 l.
Видео надзор со две надворешни позиции, безбедносна врата со контрола на пристап (отпечаток и бројчаник), електронска тенда.
Вилата се наоѓа на 1600 m од плажа и центарот на градот.

Водице е многу жив туристички град со многу ресторани, продавници и кафулиња. Тие се наоѓаат во самиот центар на хрватското крајбрежје, на 12 километри од градот Шибеник. Околината на одморалиштето Водице е опкружена со борови шуми и лозја. Водице има околу 9.000 жители. Медитеранската клима на Водице значи дека температурата во лето е помеѓу 26 и 30 степени, а во зима помеѓу 5 и 10 степени. Без разлика дали се работи за одмор на плажа, истражување на природните убавини или историја и култура, Водис и неговата околина имаат што да понудат секому. Можете да го поминете целиот ден (па дури и вечерта) на плажата Плава плажа долга 4 километри (Плава значи сина). Плажата беше наградена со сино знаме. Заслужи да биде тука поради чистотата на морето и неговата уредност. По должината на плажата расте убава борова шума, во која има ресторани и барови. Боровите дрвја нудат засолниште од силното пладневно сонце. Исто така постои и училиште за нуркање.
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
480 m2
Плац
400 m2
Корисна површина
190.21 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
95 m2
Паркинг
Да
Продавница
160 m
Доктор
1 km
Кафетерија
170 m
Ресторант
150 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
860 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00