Видео блог

Проверете кај нас за информации за понудените локации. Тоа ќе ви помогне да одлучите за имотот од вашите соништа.

Од што зависи цената на недвижностите покрај море?

Од што зависи цената на недвижностите покрај море?

Еве неколку клучни аспекти кои можат да влијаат на формирањето на цената
Бугарија е еден од водечките производители на масло од роза во светот

Бугарија е еден од водечките производители на масло од роза во светот

Розите се одгледуваат во „Долината на розите“, благодарение на нејзините идеални климатски и почвени услови
Луксузен Цезар Блу, Кипар

Луксузен Цезар Блу, Кипар

базен, СПА, ресторан, теретана и друго
Прекрасен Карпаз, Северен Кипар

Прекрасен Карпаз, Северен Кипар

Уживајте во убавината на Карпаз - Златна плажа, Кипар
Го посетивме прекрасниот Керет - 9.12.2022

Го посетивме прекрасниот Керет - 9.12.2022

Ќерет е село лоцирано во централните рамнини на регионот на Западна Низина на Албанија
Откријте ги убавините на албанската ривиера

Откријте ги убавините на албанската ривиера

Албанската ривиера брзо станува една од најпопуларните дестинации во Европа
Дурачи „Вечниот град“ на Јадранот има 3000-годишна историја.

Дурачи „Вечниот град“ на Јадранот има 3000-годишна историја.

Поради својата долга историја, градот природно е полн со антички археолошки локалитети.
Убавините на Будва

Убавините на Будва

Ноќниот живот, песочните плажи и историските споменици се многу познати во Будва.
Будва од дрон

Будва од дрон

Будва е стара 2.500 години, што ја прави една од најстарите населби на јадранскиот брег.
Пераст

Пераст

Пераст е атрактивен за туристи во лето и зима.
Будва

Будва

Прошетка по плажата Будва Рафаиловиќи во Црна Гора.
Котор

Котор

Прошетка низ Стариот град на Котор
Котор

Котор

Котор е прекрасен град сместен во залив на брегот на Јадранското Море во Црна Гора.
Најубавата земја во Европа

Најубавата земја во Европа

Црна Гора - веројатно една од најубавите земји во Европа. Ова видео прикажува некои од нејзините најубави места.
Бар, Црна Гора, дом на три религии

Бар, Црна Гора, дом на три религии

Место полно со приказни и богата историја.
5 најдобри места во Црна Гора

5 најдобри места во Црна Гора

Црна Гора е еден од апсолутните скриени скапоцени камења на Јужна Европа. Богатото културно наследство вклучува римски вили, православни манастири итн.
Тиват, Црна Гора, кој го одзема здивот

Тиват, Црна Гора, кој го одзема здивот

Тоа е прекрасно мало приморско гратче и идеално ако сакате да се одморите на сонце или покрај море во ресторани и кафулиња.
Убавините на Улцињ

Убавините на Улцињ

Според историските податоци, Улцињ е еден од најстарите градови на јадранскиот брег.
УЛЦИЊ: Бисер на Јадранот

УЛЦИЊ: Бисер на Јадранот

Овој град заслужува посебно внимание од посетителите поради прекрасната комбинација на природата која е дарежлива кон оваа област како никаде на друго место.
Најдобри туристички дестинации

Најдобри туристички дестинации

10 прекрасни места за посета во Црна Гора. Видео за патување и најдобрите туристички дестинации во Црна Гора.
Прекрасен Аликанте

Прекрасен Аликанте

Просперитетна туристичка дестинација, посетена од илјадници туристи секоја година кои доаѓаат на неверојатните плажи.
Одморалиште Халкидики Неос Мармарас - плажа Парадизо

Одморалиште Халкидики Неос Мармарас - плажа Парадизо

Парадизо - ова е името на долгата песочна плажа во западниот дел на одморалиштето. Плажата овде е песочна и со камче.
Никити, Ситонија, Грција

Никити, Ситонија, Грција

Дали сакате живи одморалишта со шеталишта на плажа, но селска атмосфера?
Неос Мармарас во Халкидики Ситонија, Грција

Неос Мармарас во Халкидики Ситонија, Грција

Воодушевувачки Неос Мармарас, најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија.
Плажата Неа Каликратија, Грција

Плажата Неа Каликратија, Грција

Едно од најголемите одморалишта на Халкидики, тука ќе најдете се што му припаѓа на животот на одмор.
Плажата Агиос Мамас, Халкидики

Плажата Агиос Мамас, Халкидики

Погледнете ја убавината на чистото море и бескрајната плажа
Хрватски Задар одозгора

Хрватски Задар одозгора

Задар е приморски град во Хрватска со 75.000 жители сместен на Јадранското Море. Задар има долга историја со римска, византиска и италијанска архитектура. Стариот град Задар е многу живописен.
Зошто вреди да се инвестира во недвижен имот во Северен Кипар?

Зошто вреди да се инвестира во недвижен имот во Северен Кипар?

Не само долгата сезона и поволните цени, туку и интересното зголемување на цените на недвижностите привлекува инвеститори на Кипар.
Аланија од воздух

Аланија од воздух

Во градот Аланија има две плажи. Тие се одделени едни од други со карпа на која е изградена локалната тврдина. Двете плажи се ориентирани по целата должина кон југ и измиени од отвореното Средоземно Море.
Банско од врвот до долината

Банско од врвот до долината

Банско на Пирин планина е дефинитивно најдоброто место за скијање во Бугарија. Ски-центарот беше моделиран по алпските одморалишта.
Банско со дрон

Банско со дрон

Банско е град кој се наоѓа во југозападна Бугарија, во долина во подножјето на северен Пирин. Тој е административен центар на истоимената општина и има над 7 илјади жители.
Бјала, неоткриена, достапна убавина

Бјала, неоткриена, достапна убавина

Бјала е мал град и приморско одморалиште во источна Бугарија, сместено на брегот на Црното Море во Бугарија во провинцијата Варна.
Несебар, стариот град

Несебар, стариот град

Несебар (бугарски: Несебар) е древен бугарски град и едно од главните туристички одморалишта на брегот на Црното Море, 30 километри североисточно од Бургас во регионот Бургас.
Хрватска од воздух

Хрватска од воздух

Хрватска се наоѓа во Југоисточна Европа на Балканскиот Полуостров на брегот на Јадранското Море и на многу острови во Јадранското Море.
Нов изглед на Сончев Брег

Нов изглед на Сончев Брег

Сончев брег (бугарски: Sunny Beach) е главно приморско одморалиште на Црното Море во Бугарија. Веќе во летото 1960 година тука имаше неколку десетици хотели.
Чешко село покрај морето, Приморско

Чешко село покрај морето, Приморско

Приморско (бугарски: Приморско) е мал град во југоисточна Бугарија, во провинцијата Бургас. Се наоѓа на 52 километри јужно од Бургас.
Краток вовед во Свети Влас

Краток вовед во Свети Влас

Свети Влас (бугарски: Свети Влас) е бугарски град и туристички град на Црното Море. Се наоѓа во подножјето на јужната падина на Стара Планина, во северниот дел на заливот Бургас.
Презентација на Поморие

Презентација на Поморие

Прекрасно приморско одморалиште на југоисточниот дел на Бугарија, сместено на тесен карпест полуостров во Бургасовиот Залив на бугарското црноморско крајбрежје.
Луксузен проект во срцето на пристанишниот град

Луксузен проект во срцето на пристанишниот град

Фамагуста е град на истокот на Кипар, во истоимениот залив во Средоземното Море. А можеби и локацијата на вашите идни одмори.
Банско на скии

Банско на скии

Банско е исклучително особено во можноста за користење на оваа локација и во зима. Дојдете со нас и видете како наскоро би можеле да уживате во зимската забава и
Проект двор 5* во Кипар

Проект двор 5* во Кипар

Успеавме да ги вклучиме ексклузивните имоти во Кипарското дворско одморалиште во нашата понуда.
Панорама од воздухот

Панорама од воздухот

Приморското одморалиште Обзор се наоѓа на половина пат помеѓу Варна и Бургас.
Свети Влас од воздух

Свети Влас од воздух

Дојдете кај нас да ја видите една од најпопуларните локации во Бугарија. Свети Влас нуди прекрасни плажи, можности за спорт и богата историја.