апартмани во комплекс на прекрасна локација, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 8640
Во овој комплекс има уште 16 единици

Ви нудиме шеснаесет бесплатни апартмани во прекрасниот комплекс Хотел Ефир, лоциран на 250 метри од морето, на Сончев Брег, Бугарија. Становите се со различни површини и големини. Понудата вклучува апартмани од 2 до 4 соби. Внатрешните фотографии се само за илустративни цели!
Комплексот се состои од 3 згради лоцирани на централната улица на одморалиштето Солнечњи Берг. Растојанието до морето е 250 метри.
На имотот на комплексот има базен, одличен бар покрај базен со минерална вода, простор за релаксација, ресторан со бугарска кујна, 24-часовно обезбедување, паркинг, лифт. Само 2 минути со автомобил до аквапаркот Сончев брег. На 500 метри е преку целата година супермаркет Lidl.
Една од предностите што ја прават областа привлечна и единствена во регионот е комбинацијата на природни ресурси, локација, удобности и понудени услуги.
Античкиот град Несебар е 7 километри, а аеродромот во Бургас е 35-минутно возење.
Надоместокот за одржување е 9 €/м2 годишно.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Единици во комплекс

Apartmán Patro Celková plocha m2 Dispozice Celková cena € Stav
1 První 51.85 2+kk 62 100 Volný Rezervovat
2 Druhé 63.69 2+kk 75 800 Volný Rezervovat
3 Druhé 66.42 2+kk 79 700 Volný Rezervovat
4 Druhé 72.14 2+kk 86 500 Volný Rezervovat
5 Druhé 70.68 2+kk 84 700 Volný Rezervovat
6 Třetí 68.252 2+kk 81 900 Volný Rezervovat
7 Třetí 65.40 2+kk 78 600 Volný Rezervovat
8 Třetí 67.82 2+kk 81 400 Volný Rezervovat
9 Třetí 66.11 2+kk 79 400 Volný Rezervovat
10 Čtvrté 68.22 2+kk 81 800 Volný Rezervovat
11 Čtvrté 59.43 2+kk 70 900 Volný Rezervovat
12 Čtvrté 65.50 2+kk 78 600 Volný Rezervovat
13 Čtvrté 70.46 2+kk 84 400 Volný Rezervovat
14 Páté 139.82 3+kk 166100 Volný Rezervovat
15 Páté 133.06 3+kk 158 300 Volný Rezervovat
16 Podkroví 254.68 4+kk 301 900 Volný Rezervovat
Базен
базен
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
150 m
Доктор
880 m
Кафетерија
280 m
Ресторант
90 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00