Ви подготвуваме нови имоти во Торевиеја

7.12.2023

Торевиеја, место за мир, релаксација, шопинг со прекрасно крајбрежје.

Ви подготвуваме нови имоти во Торевиеја

Лоциран на прекрасната шпанска Коста Бланка, Торевиеја е популарна дестинација позната по медитеранската клима, прекрасните плажи и живиот начин на живот. Еве неколку аспекти што треба да се земат предвид кога станува збор за живеење во Торевиеја и сцената со недвижнини:

Живеење во Торевиеја:

1. **Клима:**
- Торевиеја може да се пофали со повеќе од 300 сончеви денови годишно, што ја прави идеална локација за оние кои бараат топла и сончева клима.

2. **Плажи:**
- Градот е опкружен со недопрени плажи, вклучувајќи ги Playa del Cura, Playa de los Locos и La Mata Beach, кои на жителите им обезбедуваат многу опции за релаксација и водени активности.

3. **Културна сцена:**
- Торевиеја има енергична културна сцена со многу фестивали, концерти и настани во текот на годината. Врвот е меѓународниот натпревар Habaneras and Polyphony, кој е прослава на музиката и културата.

4. **Опрема:**
- Градот нуди широк спектар на услуги вклучувајќи трговски центри, медицински установи, училишта, паркови и голем број ресторани со локална и интернационална кујна.

5. **Слободни активности:**
- Жителите можат да се впуштат во слободни активности како што се голф, спортови на вода и истражување на природните убавини на областа, вклучувајќи ги и познатите солени езера.

Недвижен имот и изнајмување:

1. **Видови својства:**
- Торевиеја нуди разновидна палета на имоти, од станови и градски куќи до вили. Изборот зависи од индивидуалните преференции, буџетот и саканата близина на плажа или центарот на градот.

2. **Пазар за изнајмување:**
- Пазарот за изнајмување во Торевиеја е активен и се грижи за долгорочните и за краткорочните станари. Апартманите обично се достапни за двете варијанти, со избор на наместен или ненаместен.

3. **Цени на имотот:**
- Цените на имотот во Торевиеја може да се разликуваат во зависност од видот на имотот, локацијата и удобностите. Пазарот флуктуираше, но останува релативно достапен во споредба со многу други европски дестинации.

4. **Популарни области:**
- Популарните станбени области ги вклучуваат Плаја дел Кура, Ла Мата, Нуева Торевиеја и Агуас Нуевас, од кои секоја нуди уникатно живеење.

Без разлика дали барате постојан престој, викендица или размислувате да изнајмите во Торевиеја, разновидната понуда и медитеранскиот шарм го прават градот атрактивна дестинација на Коста Бланка.