2 соби во Пафос, потенцијални 1500 евра месечно

Pafos, Кипар – ID 6868
246,000 Евра
Површина 59 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/3
Море 2 000 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Врвна инвестиција! Дали сте инвеститор кој бара солиден профит од долгорочно изнајмување? Вие сте на вистинското место, потенцијалот за изнајмување на овој стан во Пафос е 1500 евра месечно.

Идеален за долгорочно изнајмување или краткорочно изнајмување на туристи. Пафос е туристички центар на островот и моментално многу потенцијално место за инвестирање. Во градот во моментов се градат два американски универзитети, а кириите се зголемени. Има неколку светски познати голф клубови, а аеродромот е оддалечен само 30 минути од нашите проекти. На лице место имаме претставник од Чешка.

Овој 2 собен стан во нова модерна зграда е идеален за градско живеење или инвестирање поради неговата идеална локација, потенцијалот за изнајмување е 1500 евра месечно.. Се наоѓа на 1 кат во нова модерна станбена зграда со одличен дизајн внатре и надвор. Станот има гаража и тераса од 8 м2. Нуди се што е потребно за лесно живеење, вклучувајќи модерен туш, кујна, вградени гардероби и покриена веранда.

Мермер во бањата, италијански мермерни плочки, кујна со висок сјај, кабинети со италијански дизајн.

Станот има тераса

Комплексот се наоѓа во финансискиот и трговскиот центар на градот, каде што на 5 минути пешачење се наоѓаат окружниот суд, владините канцеларии, адвокатските канцеларии и финансиските институции. Ново реновираниот стар град е полн со локални кафулиња, барови, ресторани и бутици кои исто така се на непосредна близина. Покрај тоа, постојат два нови американски универзитети кои се појавуваат во непосредна близина.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
3
Достапно
2+кк
Површина
59 m2
Корисна површина
48 m2
Тераса
7 m2
Гаража
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
670 m
Доктор
110 m
Кафетерија
90 m
Ресторант
60 m
Бар
360 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00