3 + kk покрај морето, клуб за јахти и спортови на вода

Gaziveren, Кипар – ID 6905
221,000 Евра
Површина 105 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/20
Море 50 m
Состојба Во изградба

Овој одличен велнес и хотелски проект директно покрај морето од нашиот деловен партнер се наоѓа на северозападниот брег на Кипар, во градот Газиверен во областа Лефке. Во регионите има три големи универзитети, бројот на студенти расте секоја година. Затоа и овде постојано растат кириите. Во регионите преовладува клиентела од Западна Европа и Скандинавија. Има и јахта клуб!

На 50 километри од комплексот се наоѓа планинскиот венец Тродос, каде што можете да скијате во текот на јануари и февруари.

Повратот на инвестицијата во проектот е 10-12 години, во зависност од тоа кога инвеститорот ќе влезе во проектот, затоа не двоумете се да инвестирате за да имате најдобар можен принос. Со секоја фаза на изградба, цената автоматски се зголемува и враќањето ќе биде подолго.

Планот за земјиште не дозволува толку густа градба како што е случај во другите региони на островот. Ова во моментов е многу интересна област за инвестирање.

Комплексот се состои од четири згради од 20 ката со 500 станови

и нуди многу повеќе од обична софистицирана резиденција. Тој нуди доживотен одмор со концепт на луксузен хотел. Апартманите вклучуваат простор за складирање, паркинг и простор во подземна гаража!

Затоа, капацитетите и услугите што се нудат во проектот не се ништо полоши отколку во хотел со пет ѕвезди. 95% од апартманите имаат одличен поглед на море. Нашите типови апартмани се движат од 1+0 студија до 4+1 дуплекс апартмани. Нашите апартмани на поткровје се или 2+1 или 3+1. Сите блокови имаат три лифтови.

Покрај прекрасниот поглед, Газиверенското Море е познато и по водените спортови. Луѓето од целиот свет доаѓаат овде за активности како што е сурфање на змејови. Инвеститорот ја зачува оваа можност и во исто време го подобри удобноста при користење на плажата за други активности. Затоа изградил бранувач долг 250 метри, а 50 метри од него служи како пристаниште за јахти. На отворено море, тој создаде сигурна и удобна лагуна со бранувач.

Ќе има приватни кабани, бар на плажа и диџеј област.

активности на лице место:

јахта клуб

одлично здравје

сопствено кино

фитнес центар (300 м2)

фудбалски терен

тениско игралиште

терен за кошарка

одбојка на плажа

Фудбалско игралиште + тениско игралиште, мини голф

пешачки и велосипедски патеки

изнајмување велосипеди и теренски возила

риболов

сурфање со змејови и спортови на вода

нуркање

уред:

ресторан

кафуле/бар

кино

супермаркет

надворешен базен со површина од 1000 м2 и внатрешен базен

внатрешно и надворешно игралиште

простории за учење и сали за состаноци

спа (турска бања, сауна, парна бања, ледена бања, масажи)

План за плаќање:

• Уплата од 35% однапред, по 36 месеци уплата на компанијата со нула камата (по мај 2023 година ратата ќе биде само 24 месеци), затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.

План за плаќање во банка

• 50% од уплатата однапред, останатите 50% може да се добијат со заем од банка на 120 месеци.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од ретките компании на островот што ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
20
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
105 m2
Корисна површина
85 m2
Тераса
18 m2
Гаража
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
4 km
Доктор
8 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
610 m
Бар
250 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00