Голема вила со базен во Кипар

Esentepe, Кипар – ID 7073
662,000 Евра
Површина 214 m2
Достапно 3+1
Море 300 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Ви претставуваме нов прекрасен проект од нашиот деловен партнер во прекрасната област Татлицу, Кипар. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. На нашата веб-страница ќе ги видите нашите инвестициски тури до Кипар, бројот на учесници е ограничен.

Тоа е комплекс на здрав начин на живот. Проектот има многу пешачки патеки, велосипедски патеки, спортски терени, теретана, области за медитација и јога, но и ресторани, велнес, бањи и базени.

Моментално во овој проект нудиме прекрасна вила 3+1 со две бањи, голема тераса на покривот и приватен бесконечен базен, ова се почетни цени, наскоро може да се очекува зголемување.

План за отплата:

2000 фунти за две недели резервација

5000 фунти месечна резервација

35% депозит

65% од преостанатите средства доспеваат од март 2024 година

месечно, квартално до предавање во март 2027 година

На продажната цена ќе се додаде 5% данок на додадена вредност, кој потоа ќе се подели на поединечни плаќања

Додатоци во проектот:

Теретана

Амам - парна соба

Сауна

Покриен базен

Тениско игралиште

Центар за убавина

Ресторан

Пешачки патеки

Велосипедски правци

Пешачки патеки

Стоматолог

Исцелување/јога

Клиниките

во близина е светски познатиот голф клуб Корениум, отворен во текот на целата година

Наплати надвор од: апарати и мебел, комунални услуги, правни услуги, дел од мебел и бела техника. Трансфер до сопственикот.

Во овој регион традиционално доминира солвентна клиентела од Западна Европа и Скандинавија, поради што киријата овде е поскапа отколку во другите региони.

За вкупната цена и процедурата, не двоумете се да не контактирате.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од малите компании на островот која ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Внимателно изберете го партнерот, тоа ќе ви заштеди многу време и пари.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
број на спратови
1
Достапно
3+1
Поглед на море
Да
Површина
214 m2
Плац
150 m2
Корисна површина
98 m2
Тераса
120 m2
Лоѓија
Да
Базен
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
8 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
640 m
Бар
760 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00