луксузен апартман во градината велнес и анти-старечки центар

Esentepe, Кипар – ID 7057
152,000 Евра
Површина 70 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/2
Море 150 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Ви претставуваме нов прекрасен проект од нашиот деловен партнер во прекрасната област Татлицу, Кипар. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти. На нашата веб-страница ќе ги видите нашите инвестициски тури до Кипар, бројот на учесници е ограничен.

Тоа е комплекс на здрав начин на живот. Во проектите има многу пешачки патеки, велосипедски патеки, спортски терени, теретана, простори за медитација и јога, но и ресторани, велнес, бањи и базени.

Моментално нудиме градинарски стан 2 +kk во овој проект, ова се почетни цени, наскоро можеме да очекуваме зголемување.

План за отплата:

2000 фунти за две недели резервација

5000 фунти месечна резервација

35% депозит

65% од преостанатите средства доспеваат од март 2024 година

месечно, квартално до предавање во март 2027 година

На продажната цена ќе се додаде 5% данок на додадена вредност, кој потоа ќе се подели на поединечни плаќања

Додатоци во проекти:

Теретана

Амам - парна соба

Сауна

Покриен базен

Тениско игралиште

Центар за убавина

Ресторан

Пешачки патеки

Велосипедски правци

Пешачки патеки

Стоматолог

Исцелување/јога

Клиниките

во близина е светски познатиот голф клуб Корениум, кој е отворен во текот на целата година

Наплати надвор од: апарати и мебел, комунални услуги, правни услуги, дел од мебел и бела техника. Трансфер до сопственикот.

Во овој регион традиционално доминира солвентна клиентела од Западна Европа и Скандинавија, поради што киријата овде е поскапа отколку во другите региони.

За вкупната цена и процедурата, не двоумете се да не контактирате.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од малите компании на островот која ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Внимателно изберете го партнерот, тоа ќе ви заштеди многу време и пари.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
70 m2
Корисна површина
60 m2
Тераса
10 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
8 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
640 m
Бар
760 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00