Луксузен гарсоњера покрај плажа во Кипар на мирна локација, велнес и анти-ејџ центар

Esentepe, Кипар – ID 6054
127,000 Евра
Површина 51 m2
Достапно Студио
Спрат 1/2
Море 200 m
Состојба Во изградба

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот.

Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Дали сакате да живеете сами покрај морето? Ви го препорачуваме овој прекрасен стан покрај море во мирна област на Татлицу, дел од проектот е велнес и анти-ејџ центар.

Ви претставуваме прекрасен затскриен проект составен од три етапи, тука ќе ги најдеме и одвоените вили и вилите Quatro, лоцирани на само 200 метри од добро опремената плажа, како и други интересни единици.

Проектот е опкружен со неверојатен поглед на Средоземното Море и планините. Светски познатиот голф клуб Корениум е во близина.

Комплексот е посветен на здравјето, центарот против стареење и благосостојбата.

Додатоци за проектот:

BBQ

Области

Ресторан во кој ќе се готви здрава храна

Базени

супермаркет

Кошарка

Тенис

Водопад

Бар на плажа

благосостојба

центар

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во ресторани + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна вредност на нашите нови згради е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 45.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите

План за отплата до 7 години без зголемување

Најдолгата летна сезона во Европа

Најчиста морска вода

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
Студио
Површина
51 m2
Корисна површина
47 m2
Тераса
10 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
13 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00