Луксузна мезонета со 2 соби со поглед на море и планина и голема тераса на покривот

Esentepe, Кипар – ID 5940
164,000 Евра
Површина 90 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/2
Море 500 m
Состојба Во изградба

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Дали сакате да живеете во природа и да имате панорамски поглед на морето и планините? Во моментов, во овој прекрасен проект со поглед на море и прекрасни планини, го нудиме овој луксузен стан со 2 соби со голема тераса на покривот од 22 м2. Планот за отплата е до 3 години без зголемувања. Значи, ова се одлични услови за купување. Голем дел од проектите се веќе во функција.За повеќе информации не двоумете се да не контактирате, ќе ви објасниме се подетално.

Ние нудиме достапни комплетни пакети за дизајн на мебел за покривање на вашите ентериери и покриви. Можете да уживате во неверојатен поглед на Средоземното Море и планините. Ние ќе ви помогнеме да создадете совршен стан за прекрасен одмор или мирен живот.

Додатоци за проектот:

отворен базен

внатрешен базен

игралиште

фитнес

сауна

бар на плажа, ресторан и кафуле

област за скара

оддел за прием и изнајмување

Изнајмување на автомобили

5 минути возење до голф клуб Коринеум

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во рестораните + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна вредност на нашите нови згради е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 45.000 CZK за м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите

План за отплата до 7 години без зголемување

Најдолгата летна сезона во Европа

Најчиста морска вода

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
90 m2
Корисна површина
82 m2
Тераса
29 m2
Паркинг
Да
Продавница
650 m
Доктор
14 km
Кафетерија
300 m
Ресторант
210 m
Бар
420 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00