Луксузна вила со базен покрај морето во Кипар долга летна сезона на велнес и спортови на вода

Trikomo, Кипар – ID 6211
483,000 Евра
Површина 210 m2
Достапно 4+кк
Море 200 m
Состојба Во изградба

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Во моментов ја нудиме оваа неверојатна вила во изградба. Вилата има 4 соби и две бањи. Испорака во рок од две години, но до 6 години рата без зголемување. Ова се најдобрите услови на островот.

Вилата има две тераси и базен. Сопственикот може да ја искористи целата богата инфраструктура на целокупните проекти. Некои од проектите се веќе во функција, вклучително и инфраструктурата. Локацијата се наоѓа во прекрасната природна област Боаз, која е исто така блиску до студентскиот град Фамагуста, каде што се наоѓа најголемиот универзитет на островот.

Проектот има богата инфраструктура во рамките на самото одморалиште и покрај плажата. Можете да уживате во бањата, базени, фитнес, детско игралиште, водни паркови, кафулиња, ресторани, барови на плажа и многу повеќе. Со клиентска картичка ќе ви овозможиме пристап до сите инфраструктури на сите проекти на овој развивач на целиот остров.

Шармот на погледот на морето не може да се негира.

И ќе го најдете токму овде, во овој проект за одморалиште и спа.

Нашите апартмани се целосно опремени и опремени со модерен мебел и имаат се што ви е потребно за удобно готвење, спиење и релаксација.

Нашите апартмани се дизајнирани од нашиот посветен тим дизајнери, па знаеме дека ќе ви се допаднат.

На само 300 метри од плажа

Огромен воден парк со тобогани за сите возрасти!

ресторанот „Азул“ нуди вкусни јадења, десерти и коктели

Спортови на вода - патувања за скијање на вода, нуркање, SUP сурфање и многу повеќе

Надворешни базени опремени со лежалки и чадори

Загреан внатрешен базен со сауна и топла када

Соби за масажа со професионални терапевти и различни процедури

Комплетно опремен фитнес центар

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во рестораните + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
210 m2
Плац
250 m2
Корисна површина
200 m2
Тераса
22 m2
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
210 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
4 km
Доктор
22 km
Кафетерија
360 m
Ресторант
70 m
Бар
370 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00