Луксузни 2+ kk во проект со пет ѕвезди

Trikomo, Кипар – ID 9039
247,000 Евра
Површина 96 m2
Достапно 2+кк
Спрат 6/16
Море 400 m
Состојба Во изградба

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Како ексклузивен претставник на развивачот, можеме да ви ги понудиме најдобрите услови. Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики.

По втор пат од 2021 година, магазинот Форбс го прогласи Северен Кипар за најдобра инвестиција покрај море. Ние сме исклучително горди на фактот дека сме апсолутни пионери во понудата на недвижности во Северен Кипар на чешкиот пазар.

Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, купувате директно од продавачот.

Дали се препуштате на повеќе луксуз? Ви претставуваме исклучителен и моментално луксузен хотелски проект покрај море во северниот дел на Кипар, проект кој ќе го подигне нивото на градба на островот. Областа каде што се наоѓа проектот е избрана за најдобра инвестиција покрај море во светот за 2021 година според магазинот Форбс.

Ова е единствениот проект во светот чија инфраструктура сочинува 30% од целиот проект.Таванот на островот е само 10%, моментално го препорачуваме проектот по погрешни цени, затоа не двоумете се да не контактирате, повисоки цени може се очекува наскоро. Само на страната на проектот е хотел со пет ѕвезди, каде што ќе биде најголемото казино на островот, кое ќе привлече повеќе луѓе заинтересирани за престој.

Планот за отплата е четири до пет години без зголемувања. Вклучено во цената: VRV клима уред, луксузна опрема за бања Handsgrohe, луксузна кујна и друго.

Под одредени услови, со оваа понуда можете да добиете 3% попуст на цената на имотот.

Бидејќи инфраструктурата (продавници, ресторани, кафулиња, барови, бањи итн.) се протега до третиот надземен кат, од сите проектни единици има поглед кон морето.

Проектот е буквално град во град, 688 единици поделени во четири згради, од кои оваа зграда ќе служи 24x7 како хотел, сопствениците на овие типови единици можат да ги користат единиците првенствено за инвестирање, а не за постојан престој, меѓутоа, може да се очекува повисок принос.

Краток опис на проектот и инфраструктурата:

Пет типа ресторани (италијански, локален, медитерански, суши бар и други), три базени од кои едниот е инфинити базен, разни спортски и спортски области, паркови, трговски центар во кој ќе има само луксузни брендови. Спас, фитнес центри, продавници и кафулиња.

Театар и кино, велосипедска патека, пешачка патека, менувачница, внатрешен терен за сквош, сауна, парна бања, масажа, амам, затворен базен, теретана, јога - пилатес, 24-часовно обезбедување и систем за камера, области за активност и забава (машини за игри / караоке / соба со плејстејшн).

Чистење (услуга за собирање отпад), шатл-служба, амбуланта, здравствен клуб, изнајмување велосипеди, безбедно, широко игралиште, хемиско чистење, перење и пеглање, фризерски и козметички центар / берберница, расадник и детски клуб (чување деца), супермаркет, снек бар Покрај базенот. Повеќенаменски салон за забава, прослави и конференции, ресторан „Day Time“ и сала за појадок, Panaromic бар покрај базен, ресторан „Steak House“, Cigar bar, Lobby bar. Наргиле/шиша бар, слаткарница и многу повеќе. На барање, ќе испратиме спецификација на горниот ентериер.

Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
6
број на спратови
16
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
96 m2
Корисна површина
93 m2
Тераса
14 m2
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
120 m
Доктор
650 m
Кафетерија
250 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00