Луксузни 2 соби со поглед на градина и море

Esentepe, Кипар – ID 7515
246,000 Евра
Површина 72 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/2
Море 100 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Дали сакате да живеете веднаш покрај море на Кипар, можете ли да толерирате повеќе луксуз? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Ние сме ексклузивни претставници на програмерите во Кипар и овој проект може да го имате само кај нас. Не ни плаќате провизија за посредување во бизнисот, купувате директно од продавачот.

За сериозни апликанти, авионските билети за Кипар, престојот во хотел, трансферите на аеродромот и нашите консултантски услуги на лице место се бесплатни! Контактирајте го брокерот за условите за турнеја.

Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики.

Локацијата на комплексот е прва линија покрај морето, на работ на карпата со неверојатно широк агол на гледање од 270 степени. Овде ќе почувствувате дека сте во море, партнерот никогаш не го продлабочил толку многу чувството на сино во ниту еден проект што го осмислил.

Проектот се состои од два реда вили покрај море и премиум апартмани и мезонети зад нив.

Задниот дел на комплексот е издигнат, со широкоаголен поглед на морето и планинскиот премин на западната страна, и прекрасен поглед на зајдисонцето над морето. Токму тука нудиме луксузни апартмани со 2 соби на приземје и 2 на приземје.

Во сите дуплекс апартмани стандардно се нудат две станбени згради составени од 4 апартмани 3+1 со градини и 2+1, 8 дуплекс апартмани и кровни тераси.

Во непосредна близина на локацијата на проектот се наоѓа ресторанот Орлово гнездо (познато како The Nest), кој нуди гурманско мени и има прекрасна тераса позната по своите спектакуларни зајдисонца во текот на целата година. Има и многу други ресторани кои служат широк спектар на кујни од целиот свет во радиус од 1 км од хотелот.

Добро познат голф клуб се наоѓа на кратко растојание од проектите.

Вклучено во цената:

- Подовите ќе бидат изработени од керамички плочки со димензии 60х120 см. Во спалната соба има паркет од 10 мм.

- Ќе се користи туш кабина со вградена миксер за туширање и туш кабина. Се користи брендот Hansgrohe или негов еквивалент.

- славините за басен ќе бидат брендови Hansgrohe или еквивалентни брендови. Мијалниците ќе бидат Bocci Milano од типот на полица или еквивалентни марки.

- Куките за крпи ќе бидат од брендот Bocci или еквивалент.

- Се користи загреана шина за пешкири.

- Во влажните површини на бањите ќе се поставува подно греење.

- Ќе се користи вграден резервоар за заштеда на вода, тоалет монтиран на ѕид и тенок капак на тоалетното седиште што полека се затвора. Се користи брендот Bocci или неговиот еквивалент.

- Во тоалетот/бањата ќе се користи механичка вентилација.

- Во кујната ќе се користат сребрени или црни фиоки.

- Контра топ и бекпшлеш ќе биде „Беленко“ Анхел Вајт.

Ќе се користат американски панелни врати.

- Кујнскиот мијалник ќе биде со димензии 50х40.

- Кран за мијалник ќе биде Hansgrohe или друга слична марка.

- Ќе се користи удобно двојно застаклување.

- Ќе се користат антрацитни алуминиумски прозорци.

- Вратите на кабинетот ќе бидат лизгачки и делумно пресликани.

Додатоци и услуги за проектот:

генератор

аларм за пожар

видео домофон

Интернет

гостински тоалет

детектор на чад

централен сателит

климатизација

24/7 обезбедување

патека за попреченост

паркинг за инвалиди

бања

станици за полнење возила

базен

Теретана

паркинг

детски базен

летен театар

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
72 m2
Корисна површина
60 m2
Тераса
12 m2
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
720 m
Доктор
8 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
0 m
Бар
320 m
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00