Луксузни 3 соби покрај море во Кипар, одлични услови за финансирање 7 години без покачување

Trikomo, Кипар – ID 6259
155,500 Евра
Површина 95 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/10
Море 800 m
Состојба Во изградба

Дали сакате да користите и изнајмите готов стан и во исто време да ви се исплатат само 50% од цената на имотот пред да ја предадете единицата? Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Во моментов ја нудиме оваа неверојатна 3 соби. Проценетиот датум на испорака на станот е во 2026 година, но ратата е до 7 години без покачување до 2030 година, што значи дека можете да го изнајмите станот веќе откако ќе платите 50% од цената на имотот и на тој начин да заработите дел од остатокот со изнајмување. Никаде на Кипар нема да добиете толку добри услови. Фотографиите се визуелизации и исто така од салонот 3 + kk кој е веќе завршен.

Огромна предност е фактот што проектот има богата хотелска инфраструктура, е многу баран и голем дел од одморалиштето е во функција подолго време. Значи, тоа е добра можност за инвестирање. Во одморалиштето можеме да најдеме и готови станови за продажба, секако дека се поскапи.

Во нашето одморалиште нудиме широк спектар на надворешни базени.

Внатрешниот базен е отворен во текот на целата година и се загрева во зимската сезона.

Семеен и рекреативен базен

Олимписки базен

Аква-парк базен со лизгалки

Базен Памукале

Салон базен

Тропски базен

Покриен базен

Детски базен

спа, спа, салон за убавина, солена пештера

бањата на мртвото море - најуникатната бања на островот

градинка во просториите

фитнес

затворен воден парк

вежбајте голф клуб

многу ресторани и барови и многу повеќе

Инвеститорот со гордост ви претставува членска картичка која им овозможува на клиентите да уживаат во уникатни привилегии и придобивки во сите проекти на програмерите, тоа се влезови во инфраструктурата на програмерите и 10% попусти во рестораните + други поволности.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 45.000 CZK за м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа најдобро е да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Најдолгата летна сезона во Европа, до 9 месеци

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
3
број на спратови
10
Достапно
3+кк
Површина
95 m2
Корисна површина
93 m2
Тераса
15 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
14 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
250 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00