Луксузни 3 соби со поглед на море на мирна локација на Кипар

Trikomo, Кипар – ID 6225
230,000 Евра
Површина 112 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/3
Состојба Во изградба

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме на лице место и можеме да ги понудиме сите потенцијални проекти на островот. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Во моментов го нудиме овој неверојатен поглед на море со 3 соби. Нов елегантен проект во ридовите на регионот Богаз.

36 луксузни апартмани со панорамски поглед на Средоземното Море!

Датум на завршување март 2025 година! Во близина се наоѓа најголемиот универзитет на островот и камената тврдина Кантара.

Во областа:

Бесконечен базен

Покриен базен

Приватни базени

Теретана

Сауна

Амам

Lounge Bar

Кафе

Игралиште

2+1 , 90 м2 од 199.900 фунти

2+1 + базен од 233.000 фунти

1+2 мансарда + базен од 255.000 фунти

План за плаќање:

40% депозит

60% март 2025 година

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
112 m2
Корисна површина
90 m2
Тераса
22 m2
Паркинг
Да
Продавница
940 m
Доктор
5 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
790 m
Бар
2 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00