Луксузно студио со загарантиран приход

Dubai, Споени Арапски Емирати – ID 13057
181,997 Евра
Површина 45 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/16
Море 15 600 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Инвестициски информации Како функционира?

Месечен приход: 1213 €
Годишен приход: 8.0%

Овој одличен проект е пред фазата на официјално лансирање и инвеститорот собира EOI (повратен депозит) од 25.000 AED. Со овој чекор можете да обезбедите приоритетен избор на стан и ќе добиете попуст од 2%.

Лоциран во срцето на енергичниот и во развој научен парк Дубаи, хотелскиот комплекс е доказ за луксузниот живот во хармонија со природата. Ориентиран е кон соседните паркови и со поглед на облакодерите во Дубаи.

Проектот се наоѓа на 2 минути од идната метро станица. За 20 минути можете да стигнете до аеродромот, 18 минути Дубаи Марина (плажа), 17 минути Дубаимол и повеќе.

Голем број меѓународни училишта и болници се во близина. Еве одлична можност за долготраен закуп, каде што закупецот ќе ви плати една година однапред!

Тековниот принос на дадената локација е на ниво од 10%. Најверојатно ќе биде повисоко кога ќе се заврши.

Непобедлив распоред на плаќање - 64% за време на изградбата и 36% во следните 3 години! Во случај на уплата на целата сума однапред, инвеститорот нуди 8% п.а., за времетраење на изградбата!

Распоред на плаќање: 20% + 4% DLD резервација - дополнително 40% за време на изградбата, 4% при предавање и 36% во следните 3 години

Завршување: Q3/2027

Цени: од 4.630.000 CZK (вклучува паркинг простор и комплетно опремена кујна)

Распоред на апартмани: студио, 2 соби, 3 соби, 4 соби (можете да изберете дел со приватно џакузи и градина на тераса)

Големина на зградата: 15 ката + приземје и 4 ката гаража

Број на станови: 525 станови (35 станови по кат)

Заеднички објекти:

Приватни топли кади на терасите на становите

Надворешно кино на покривот

Игралиште

Скара

Сала, сквош + мултифункционална сала,

СПА и велнес клуб

Камериер паркинг

Базен со топла када и мебел за дневна + покривен базен и салон

7 приватни градини

Можеме да препорачаме повеќе од дваесет различни проекти во Дубаи. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот, ќе ја имате целата поддршка во Чешка.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
2
број на спратови
16
Достапно
1+кк
Поглед на море
Да
Површина
45 m2
Корисна површина
35 m2
Балкон
10 m2
Гаража
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Подрум
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина

Слични понуди

Прикажи ги сите слични понуди

Студио 1 соба со балкон

Sveti Vlas, Бугарија – ID P444

42 m2
1+кк
350 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo
78 m2
3+кк
40 m
од 77 Евра За ден
Šipka vpravo

Вила Романа

Elenite, Бугарија – ID P411

108 m2
3+1
700 m
од 44 Евра За ден
Šipka vpravo

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00