3+1 по реконструкција, во близина на море, паркинг простор, Бенидорм, Шпанија

Benidorm, Шпанија – ID 6085
192,500 Евра
Површина 89 m2
Достапно 3+1
Спрат 8/12
Море 550 m
Состојба Готово

Нудиме на продажба стан 3+1 со вкупна површина од 89м2, лоциран на осми кат во одлична урбанизација во Бенидорм со заеднички базен и паркинг простор. Се состои од 2 двокреветни соби, 2 купатила, дневна со пристап до отворена тераса, посебна кујна со помошна просторија.

Овој имот се наоѓа во високо ценета урбанизација на Бенидорм поради неговата локација и неговите придобивки.

Околу него имате секакви услуги како супермаркети (Consum, Mas y Mas), автобуска постојка, ресторан (Casa Toni), продавници од секаков вид, аптеки и плажа Леванте на 5 минути пешачење.

Оваа локација е многу блиску до сите видови услуги и продавници: барови, ресторани, аптеки и друго. Исто така во близина на спортскиот центар L'illa de Benidorm, Спортската палата (Palau D'esports) и државното училиште Els Tolls, Детското образование училиште, CEIP на Габриел Миро, Јазичното училиште, културниот центар Бенидорм, Автобуската станица, Авда Марина, Меркадона и многу други.

Градење и урбанизација со надворешен базен и одлични заеднички простории, спектакуларен влез во зградата и многу добро изграден. Можност да се добие стан во ваква барана зграда.

За повеќе информации, не двоумете се да ни се јавите!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Еден од најважните фактори при изборот на вашиот нов дом е изборот на вистинската локација за вас.

Спрат
8
број на спратови
12
Достапно
3+1
Површина
89 m2
Корисна површина
75 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
60 m
Доктор
400 m
Кафетерија
110 m
Ресторант
70 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
340 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00