3 соби, Куќа со базен на непречена локација, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 9698
174,000 Евра
Површина 500 m2
Достапно 3+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ви ја претставуваме одличната Вила Роса - катче од рајот со непречен поглед!

Прекрасна вила во стилот на Роза, сместена на дарежлива аголна парцела од 500м2, го чека својот среќен нов сопственик. Овој извонреден имот може да се пофали со недопрена состојба и издигната позиција која нуди неверојатен отворен поглед кој ќе ве остави во страв.

Клучни својства:

Приватна оаза: Потопете се во спокојството на вашиот сопствен приватен базен од 7x3m2, опкружен со плочки за сончање. За дополнителна погодност, има туш кабина покрај базен и надворешен тоалет со мијалник за да се осигурате дека уживате во секој момент на релаксација.

Целогодишна зимска градина: Во предниот дел на вилата, целата должина на терасата е смислено трансформирана во делумно застаклена зимска градина, која обезбедува пријатен простор за релаксација преку целата година. Од оваа пријатна сончева соба и соседната тераса можете да уживате во прекрасен поглед на далечните планини. Од конзерваториумот има и уникатен поглед на пенливиот базен.

Елегантни ентериери: Влезете внатре и откријте го внимателниот внатрешен дизајн. Лево ве очекува пространа дневна соба со шармантен камин, тавански вентилатор и централно греење на нафта за поладните месеци. Десно е трпезаријата со два погледи, која е заситена со природна светлина и е пријатно место за собирање.

Кулинарски задоволства: Добро пропорционалната кујна може да се пофали со подобрен простор во шкафот и елегантна работна плоча од камен. Целата бела техника е смислено вклучена во цената, како и електричниот котел. Лакот за сервирање беспрекорно ја поврзува кујната со трпезаријата и на тој начин овозможува беспрекорна забава.

Удобно сместување: Краткиот ходник води до туш кабина/гостински тоалет, кој служи како помошна просторија со машина за сушење и машина за перење. Спроти е пријатна спална соба со два посебни кревети и вградена гардероба. Главниот апартман нуди ажурирана бања со целосна опрема, стаклена бања и загреана шина за пешкири. Двете спални соби се опремени со тавански вентилатори и радијатори за ваша удобност.

Спектакуларен солариум: Пространата тераса или солариум на покривот се пристапува со скали од страната на вилата. Овде ќе откриете пергола, вграден склад и неверојатен поглед на живописното село и далечните планини.

Погодност и пристапност: Поплочената патека со лизгачка порта и пристаништето за автомобил овозможуваат лесно паркирање надвор од патот. Два трговски центри во Кампосол со различни локални удобности се погодно блиску. Покрај тоа, неодамнешните доградби како детски парк и фудбалско игралиште ја зголемуваат атрактивноста на селото.

Совршена локација: Само 15 минути возење од недопрените медитерански плажи и живото пристаниште Пуерто де Мазарон, Кампосол го нуди најдоброто од двата света. Покрај тоа, меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) е оддалечен помалку од 30 минути, додека аеродромот Аликанте е само еден час возење.

Препуштете се на исклучителниот начин на живот што го ветува вилата во стилот на Lovely Rosa во Кампосол. Со својата недопрена состојба, спектакуларни погледи и внимателен дизајн, овој имот е скапоцен камен што чека да биде ценет. Не пропуштајте ја шансата да ја направите ваша!

број на спратови
1
Достапно
3+кк
Површина
500 m2
Плац
499 m2
Корисна површина
73 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
80 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
1 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00