3 соби, со поглед на море, визба, 450м од плажа, голема тераса, Бјала

Byala, Бугарија – ID 5358
118,000 Евра
Површина 120 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 450 m
услуга 9 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме простран двособен стан на третиот кат во затворен комплекс, лоциран во живописната област „Чаика“ во мирниот приморски град Бјала, на 450 метри од песочната плажа и пристаништето, и ресторанот „Чаика“ со прекрасен поглед на морето и заливот. Станот се состои од пространа дневна соба со кујна и трпезарија во заеднички простор, главна спална соба со сопствено купатило со тоалет, втора спална соба, втора бања со тоалет и пространа тераса со поглед на море. и уредениот простор на комплексот. Станот има визба. Има голема површина, погодна за удобен одмор дури и за големо семејство. Корисната површина (вклучувајќи ја визбата со површина од 6 м2) е 101 м2, вкупната површина е 120 м2. Станот е добро наместен и опремен и во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Оградениот простор на комплексот ги има следните содржини: 2 базени, простор за рекреација со лежалки и чадори, ресторан, паркинг, минимаркет, теретана, соба за масажа, детско игралиште и многу зеленило. Годишниот надоместок за одржување е 9 €/м2.

Одличен стан, подготвен за вселување, погоден и за семеен одмор и за издавање!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Градот Бјала се наоѓа на границата на областите Варна и Бургас, речиси подеднакво оддалечен од окружните градови Варна (56 км) и Бургас (70 км). Најблискиот град Бјала е Обзор, кој е оддалечен само 5 километри. Брегот на селото се карактеризира со комбинација на карпестиот брег, мали заливи, плажи со песочни дини. Летниот туризам привлекува многу луѓе. Во последните години туристичката сезона е продолжена, почнувајќи од почетокот на мај и трае до септември. Денес, Бјала е просперитетен бугарски град благодарение на неговото напредно производство на вино. Овде се произведува одличното вино Dimyat. Тоа е и приморско одморалиште. Природните ресурси го одредуваат развојот на градот како центар на полноправно морски туризам. Пространата плажа во комбинација со листопадна шума, поволната температура на морската вода и нејзината чистота нуди оптимални услови за превенција и рехабилитација покрај брегот. Градот е основан во 3 век п.н.е. Палеогеолошкиот локалитет Бела карпа се наоѓа во мал град. Се наоѓа помеѓу северната страна на централната плажа и устието на Белата Река.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
120 m2
Корисна површина
101 m2
Тераса
Да
Подрум
Да
Продавница
330 m
Доктор
220 m
Кафетерија
5 km
Ресторант
80 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
90 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00