3 соби во нова зграда и со поглед на море, 100 метри од плажа и прекрасни патеки, Каварна, Бугарија

Kavarna, Бугарија – ID 9450
100,700 Евра
Површина 101 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/5
Море 100 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нова градба на престижна адреса во близина на море и градска инфраструктура! Ви нудиме двособен стан лоциран на втор кат, вкупна површина 101,70 м2, во Каварна, Бугарија. Станот се состои од влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, купатило со тоалет, тераса со поглед на море, ориентирани S,W,S. Можна е набавка на надворешен гаражен простор или подземен паркинг простор за станот.

Ниво на завршување: ѕидови - малтерисани, подготвени за сликање или позадина; тавани - гипс картон, подготвен за сликање; бања и подови подготвени за доработка.

Ние сме среќни да помогнеме во доработката и опремувањето!

Локацијата зборува сама за себе:

- Плажата е оддалечена само 100 метри пеш, што ви овозможува лесен пристап до морските задоволства.

- Градот Каварна се наоѓа на 2 километри од зградата и ви ја овозможува удобноста на градскиот живот и сите негови придобивки.

- Во сезоната на само 100 метри ќе најдете продавници и ресторани кои ќе ви обезбедат се што ви треба.

- Во околината има одлични можности за пешачење по еко-патеки и посета на минерални извори кои ќе ви дадат енергија.

- Морето е буквално на неколку минути, па во секое време ќе можете да уживате во свежиот морски ветар.

Ова место е совршена комбинација на удобност, природна убавина и лесен пристап до се што ви треба.

Во комплексот се продаваат станови од различни големини и површини. За повеќе информации, контактирајте со вашиот брокер.

Многу добра понуда, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
101 m2
Корисна површина
83.04 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
110 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00