5 соби со базен, скара и паркинг, Каравака де ла Круз

Caravaca de la Cruz, Шпанија – ID 6989
170,000 Евра
Површина 551 m2
Достапно 5+кк
Море 80 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме пространа шпанска селска куќа со 4 спални соби лоцирана на периферијата на Ла Алмудема со добри патни врски и само 10 километри до Каравака де ла Круз. Имотот се наоѓа на парцела од 551 м2 со приватен базен од 10х5м2. Имотот е приближно 240 м2 и нуди 4 спални соби, 1 бања на два ката со клима и централно греење на нафта.

По влегувањето во имотот имаме долг ходник што води до мермерни скали кои водат до спалните соби на катот. Дневната соба е пространа и светла со радијатор за централно греење. Големата посебна кујна е целосно опремена со плинска плоча и оттука имаме пристап до многу голема помошна просторија во која има машина за перење, фрижидер замрзнувач и централно греење на нафта. Од кујната имаме врати од внатрешен двор што ве носат до задниот дел на имотот.

Долу имаме двокреветна спална соба која гледа на базенот, а исто така има и голема туш кабина која е модернизирана и има модерно чувство.

Мермерните скалила водат до првиот кат каде што имаме уште 3 спални соби со слободни двојни гардероби и дневна со отворен план со камин. Има многу простор за додавање втора бања доколку е потребно.

Надворешниот простор со овој имот е целосно ограден и слабо се одржува. Поголемиот дел од имотот е поплочен и има влез за возила. Има приватен базен со многу простор за сончање или скара со прекрасен поглед на село.

За да го цените сето она што овој имот може да го понуди, закажете состанок денес за изложување.

Историскиот град Лорка е 25-минути возење далеку.

Аеродромите Аликанте и Мурсија се на растојание за возење, Аликанте 1 час 20 минути и Мурсија помалку од 55 минути

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Површина
551 m2
Плац
551 m2
Корисна површина
240 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
120 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
2 km
Бар
200 m
Училиште/градинка
50 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00