5 соби во традиционален стил, две купатила, камин, можност за гаража, Ел Паретон

El Pareton, Шпанија – ID 5459
109,000 Евра
Површина 160 m2
Достапно 5+кк
Море 25 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Сосема уникатна терасовидна, шпанска Finca лоцирана во рурална средина во Ел Паретон, која може да се пофали со прекрасни планински погледи од сите страни.

Овој имот со 4 спални и 2 бањи е одржуван во традиционален шпански стил од сегашните сопственици, со традиционални ролетни на сите прозорци и многу оригинални карактеристики кои додаваат карактер на имотот.

До имотот се пристапува преку главната влезна врата која води во салон/кујна со отворен план. Салонот има камин со режач на дрва, совршен за оние шпански зимски вечери. Гранитен бар за појадок го дели салонот од кујната, која има голем број плакари и гранитни работни површини. Електрична рерна и рингла и разни бела техника се вклучени во цената. Дневната соба исто така води до бањата и главната спална соба на долниот кат. Главната спална соба има ролетни и гледа на голема тераса и поглед на село. Семејната бања се состои од када со надземен туш и тоалет со мијалник.

Ходникот од дневната соба води до отворено скалило кое дава пристап до дополнителни 3 спални соби и семејна бања. Сите 3 двокреветни спални имаат корист од вградените гардероби и прозорците со ролетни во традиционален шпански стил, сите со поглед на село. бањата на катот има туш, тоалет и мијалник.

На задната страна на имотот има голема поплочена тераса од 100 м2, идеална за релаксација и вечера под отворено небо во медитеранската клима додека уживате во прекрасните планински погледи. Има и паркинг надвор од патот и две доградби лоцирани спроти имотот, така што има многу простор за складирање. Од главната тераса, метални скали водат до мала парцела која лесно може да се уредува и има простор за изградба на гаража.

Во непосредна близина на имотот се наоѓа уште една куќа, 80 м2, на која и треба целосна реконструкција Од постоечката структура можете да додадете две спални (или повеќе!) две бањи. Сè што треба да направите е да аплицирате за соодветните дозволи и градежни дозволи и да создадете своја сопствена куќа од соништата без ограничувања. Има бескрајни можности за овие две својства.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Ел Паретон е совршена тивка локација и само 10 минути возење до популарната урбанизација Кампосол и 30 минути до аеродромот Мурсија.

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Површина
160 m2
Плац
157 m2
Корисна површина
156 m2
Тераса
Да
Градежна површина
155 m2
Паркинг
Да

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00