Агол 3 соби, со камин и базен, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 7076
179,995 Евра
Површина 600 m2
Достапно 3+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме уникатна вила во стилот на Јулија со голема зимска градина, приватен базен од 11х4 м2 и подрум.

Во предниот дел на имотот имаме застаклена конзерваториум свртена кон југ и тераса свртена кон југ со поглед на градината и базенот. Ова во моментов се користи како дополнителна дневна соба, но има многу простор за создавање дневна во која можеби ќе можете да вечерате ако сакате. При влегување во вилата има влезен хол. Лево е кујната, а десно е двојна врата која се отвора во станбениот простор. Салонот има корист од функцијата оган со гас, централно греење на нафта со радијатори насекаде, заедно со климатизација за топлите месеци. Сводот води до трпезаријата и отворената кујна. Бидејќи е двострана просторија, има многу природна светлина. Во трпезаријата има многу корисна оставата, чајната кујна.

Кујната е модернизирана и е добро пропорционална со многу простор за шкаф и работни површини. Целата бела техника е вклучена во цената.

Од ходникот, кој има и практична вградена гардероба, има пристап до спалните соби и бањите. Главниот апартман има клима уред, радијатор и двојни вградени гардероби. Има и приватна бања со када и стаклен екран. Имаме и гостински туш/тоалет со голема туш кабина, а втората спална соба е двокреветна соба која има вградена гардероба и клима уред.

Од страната на куќата од терасата, скалите водат до голема тераса за сонце или солариум на покривот со голем шкаф за складирање.

Големината на парцелата е 600 м2 и има подигнати ѕидови и широк бетонски пат. Базенот од 11 x 4 m2 е опкружен со поплочен простор за сончање со туш покрај базенот. Остатокот од градината е главно поставен на украсни чакал и поплочени површини и има мешавина од дрвја и грмушки. Има и дрвена градинарска барака за дополнително складирање.

Зад патеката има пристап до многу простран подрум кој има потенцијал да се претвори во дополнително сместување. Има и голем резервоар за вода од 1000 литри.

Кампосол има корист од два комерцијални центри, и двата со низа локални капацитети, вклучувајќи медицински центар, аптека и центар за заедницата, и терен за голф со 18 дупки и клуб. Неодамна се додадени детско игралиште и фудбалско игралиште. Camposol е лесно 15 минути возење до прекрасните плажи и 30 минути до меѓународниот аеродром во Мурсија и 1 час до Аликанте.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
600 m2
Плац
597 m2
Корисна површина
596 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
595 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
2 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00