АЛЕКС БИЧ - Свети Влас - Елените, Бугарија

Sveti Vlas, Бугарија – ID P26
од 43 Евра За ден
advert.person_size
4 hosté
advert.beds
2 lůžka
1× брачен кревет,2× дополнителен кревет,1× детски кревет
terrace Тераса
wifi интернет
aircondition клима уред
dishwasher машина за садови
washer машина за алишта
kitchen_full комплетно опремена кујна
shower туш кабина
tv телевизор
grill скара

Основата за престој покрај море е плажата и капењето. Во случајот со ALEX BEACH, тоа е приватна плажа до која може да се пристапи само од ограденото одморалиште. Плажата има ситен песок и неколку големи камења, вклучувајќи го и пристапот до морето. Идеалната падина ви овозможува да пливате 10 m од брегот, длабочината е до 2 m речиси насекаде во рамките на 60 m од брегот. Просечно има околу 10 луѓе на плажа во текот на целата сезона, над 20 само по исклучок и наизменично во екот на сезоната. Во оф-сезона, ова е речиси престој на Робинсон. На плажа се достапни сламени чадори. Лесни лежечки столчиња се преклопуваат во станот и можат да се носат на плажа. За разлика од големите и преполни плажи, сè е вклучено во цената.

Престојот овде нема никаква врска со централните плажи на Бугарија со илјадници луѓе без далечина!

Целосно опремен 2-собен стан, 50м2 во областа Елените (зад Св. Влас), порано владина област за рекреација. Станот има ефикасна клима, а прозорците се опремени со надворешни ролетни. 2 непроодни соби, во дневната има гарнитура на преклоп за спиење 2 лица. Во станот има доволно простор за 5-то лице да спие „на земја“. Станот е во оградениот ресорт ALEX BEACH, кој е еден од помалите и мирни. Паркингот е под дрвјата од север - засенчен до станот е само околу 30м. Надвор од патот е пошумен рид. Спалната соба е на приземје на север и на топлина можете да седите пред отворениот прозорец на спалната соба. Прозорецот е речиси до земја. Во дневната соба има прозорци од подот до таванот кон терасата. Пред куќата е уредена градина со помал базен, во која има и дел за деца. Покрај базенот има бар каде и готват. Цените многу разумни. Морето е на околу 60 m по ридот, каде што има плажа долга преку 100 m и широка околу 6 - 7 m, која се претвора во див брег, по кој можете (по можност во поспортски чевли) да пешачите околу 300, макс. . 400 м десно до центарот на Св. Влас до пристаништето за јахти (најдобриот, но и најскапиот дел од бугарското крајбрежје) а потоа шеталиштето продолжува покрај брегот со многу ресторани.... Лево, на слично растојание, има големо одморалиште со продавници, ресторани....

Заинтересираните за престој ќе добијат дополнителни информации за функционирањето на станот и просторот, но главно за удобен шопинг.....

Сместување во апартман

Во станот се издава сместување за 2 до 5 лица во 2 спални соби.

Спална соба и соби: Спалната соба има 2 големи прозорци, завеси и завеси + џакузи на отворено.

Голем брачен кревет, голема гардероба и комода + ноќни маси со светилки.

Санитарни јазли: Пространи со тоалет, мијалник, туш кабина и бојлер кој ја загрева водата до пријатна температура во рок од еден час.

Дури и социјалната област има помал подигнат прозорец опремен со мрежа за инсекти, препорачувам секогаш да се вентилира.

Греење: Ефикасна климатизација

Транспорт, паркинг: На асфалтот до куќата секогаш има паркинг. Паркингот е под дрвјата - под сенка.

Патувањето од Чешка е претежно (95%) по автопат. Цените на горивата во Бугарија се меѓу најниските во Европа. ТНГ секаде, CNG на 10 км од дома и по пат во Бугарија и Србија поефтино отколку во Чешка.

Угостителство

Комплетно опремена кујна за постојано греење и готвење. Бар - кафуле со ограничена топла и ладна кујна се наоѓа токму на просторот - 30м. Едноставни јадења, многу поволни цени. (5 - 10 лева оброци, 0,5 l пиво Смичов 2,80 лева). Многу опции за јадење во пошироката област. Водата од чешмата е квалитетна, само не може да се заврти доволно ладна, препорачувам да ја лади во шишиња во фрижидер или замрзнувач.

Станбена опрема

Комплетот за софа на преклоп обезбедува доволно простор за спиење на 2 лица. Мала маса, ѕид, полици. Кујната е голема и целосно опремена. 2 шпорет, микробранова печка, ремоска, моментален бојлер.... Доста е од целиот инвентар.....

Екскурзии, атракции, забава

Блиските дестинации Св. Vlas, Elenité и особено Сончевиот брег ги нудат сите водени атракции од изнајмување чамци, џет скии, возење банани и падобрани. Патувања со брод, вклучувајќи ги и историските.

Во близина има неколку висококвалитетни аква центри.

Историскиот град Несебар е 13 километри.

И покрај плитките длабочини, има многу што да се види под површината.

Многу добри услови за вешти сурфери на ветер.

Одморалиштето има своја плажа, на која, на пример, сега во цела сезона има од 2 до 20 луѓе!!

Можете да седите на стол или лежалка дури и надвор од плажата. Иако има 5 сламени чадори на располагање, на плажата има неколку области засенчени од дрвја. Во станот има и чадор за сонце, но може да се користи само кога дува слаб ветер.

Ценовник за сместување / изнајмување

капацитет од 2 до 5 лица - 2 спални соби

Минимум престој 7 ноќевања.

Цени неделно по стан

Летна сезона: 8-10.900 CZK

Вон сезона: 4,4-7.500 CZK

Новогодишна Ноќ

НЕ ИЗНАЈМУВАМЕ

слободни предмети за новогодишната ноќ

Операција, такси, цени

Недела 1. 2. 3. 4. Цел месец (4 недели)

мај 4.400 4.800 5.200 5.800 15.900

6.400 јуни 6.900 7.600 8.200 21.900

јули 9.900 10.400 10.600 10.900 32.900

10.900 август 10.600 10.400 9.600 31.900

септември 8.500 7.900 7.200 6.600 20.900

5.900 октомври 5.400 4.900 4.400 14.900

Април по договор - подолг престој многу ефтино, идеален за здравствени престои.

Сопственикот препорачува:

14-дневен семеен престој, превоз со автомобил = автомобил на лице место за екскурзии.

За 2-ра недела попустот е 10% од поскапата недела. (на пр. 2 + 3 недела во септември = 7.900 - 790 + 7.200 = 14.310

Цените се конечни, без дополнителни такси или доплати.

Со подолга резервација/престој, гостите секако можат да се менуваат/се менуваат по желба.

Депозит од 1/2 од цената е задолжителна резервација, доколку престојот е повеќе од 5 месеци, депозит од 1/4 од вкупната цена.

Дополнителна исплата околу 3 недели пред почетокот, доколку депозитот е само 1/4 од цената 6 недели пред датумот на рекреација.

Откажување: најмалку 6 недели пред датумот 1/4 од цената, најмалку 3 недели 1/2 од цената, период пократок од 3 недели се откажува 70% од цената.

Во случај на затворање на границата или друга општа неспособност за сместување, целата досега платена сума ќе биде вратена

Резервирај термин

Резервацијата за оваа недвижност е возможна само по телефон.Контактирајте го долунаведеното одговорно лице¨

Продавница
630 m
Доктор
2 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
390 m
Бар
570 m
Училиште/градинка
620 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00