Бунгалов со 3 ката со поглед на море, Ел Кампело, Шпанија

Alkabir, El Campelo, Шпанија – ID 6009
155,000 Евра
Површина 79 m2
Достапно 4+кк
Море 800 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме бунгалов, кој се наоѓа во голема урбанизација, каде има многу зеленило, спортски терени, паркинзи, барови и ресторани, има голем базен и директен пристап до плажата Алкабир. Куќата е бунгалов со површина од 76 м2, поделена на 3 нивоа. На приземје ќе не пречека тераса од околу 20-25 м2 со скара и пергола. Првиот кат е делумно реновиран, има голема дневна-кујна, со под имитација на дрво порцеланска каменина, нова кујна, опремена, уредена во Л. На првиот кат наоѓаме 2 големи спални соби и 1 целосна бања, додека на вториот кат има трета спална и втора комплетна бања. Вкупно, куќата има 3 спални соби и 2 бањи. Има и покриена тераса и солариум од околу 20 м2 со поглед на планина и море. Куќата е подготвена за вселување, има двојно застаклување, реновирана кујна и бањи во добра состојба. Се наоѓа во безбедна и добро позната област во Кампело, на 2 минути од патот N332, кон Бенидорм-Аликанте, а исто така и до автопатите А7 и АП7.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас

Аликанте е најголемиот и најважен град на Коста Бланка и нешто од неговиот неофицијален главен град. Провинцијата Аликанте има приближно 1,8 милиони жители. За посетителите, Аликанте има неколку интересни знаменитости и совршена градска плажа. За да добиете преглед на Аликанте, најдобро е да отидете на големата планина точно во центарот на градот, на која се наоѓа Кастело де Санта Барбара. Големиот замок, најважниот споменик на Аликанте, веќе бил изграден од Маврите пред повеќе од 1000 години, но бил значително проширен подоцна во VII век. Аликанте има одлична градска плажа. Широката Плаја де Постиге започнува точно во центарот и е долга еден километар. Во лето плажата е доста преполна, многу повеќе отколку во ноември. Во големото пристаниште Аликанте, директно спроти центарот на градот, има јахти со вкупна вредност од неколку стотици милиони евра. Обожавателите на јахти сакаат да одат во Аликанте за да фотографираат јахти, бидејќи тука можете да се приближите до чамците од вашите соништа. Во Аликанте ќе најдете многу чамци од висока класа. Стариот град Аликанте сè уште изгледа многу шпански и покрај многуте туристи. Цените во рестораните, тапас баровите и пабовите се сè уште ниски. Главниот булевар (наречен Рамбла во Шпанија) е Explanada de Espana, кој оди паралелно со пристаништето Аликанте. Веднаш зад него во стариот град се наоѓа елегантното градско собрание и познатата катедрала Сан Николас де Бари. Секој љубител на шпанскиот начин на живот дефинитивно треба да оди на големиот централен пазар (Меркадо) во Аликанте. Овде се нуди само храна. Рибниот дел под земја и месниот дел на приземјето се особено популарни кај туристите. Изборот на овошје и зеленчук е голем, квалитетот е висок, а цените ниски. Секој ќе најде дел од она што му се допаѓа овде.

број на спратови
3
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
79 m2
Плац
80 m2
Корисна површина
77 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
76 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
540 m
Кафетерија
1 km
Ресторант
70 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
500 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00