Два апартмани со поглед на море, комплекс Викторија, Каварна

Kavarna, Бугарија – ID 9404
53,000 Евра
Површина 90 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 1 000 m
услуга 320 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба два пространи апартмани, секој со површина од 2 соби, секој со вкупна површина од 90 м2, апартманите се наоѓаат на вториот кат од комплексот Викторија во Каварна. Секој апартман се состои од дневна соба со кујна, спална соба, остава, бања со тоалет и тераса со поглед на море.

Комплексот Викторија се наоѓа во близина на централната плажа, оддалеченоста е 1000 метри. Сите апартмани овде имаат прекрасен поглед на морето. Комплексот има голем базен, прекрасна градина и паркинг. Надоместокот за одржување за секој стан е 600 лева годишно, приближно 320 евра. Цената е за еден стан.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MOŘE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
90 m2
Корисна површина
67 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
200 m
Бар
380 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00