Два имоти, врвна можност, базен, паркинг, Рамонете

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 5400
397,000 Евра
Површина 1552 m2
Достапно Нетипичен
Море 5 000 m
Состојба Готово
Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Не пропуштајте ја оваа возбудлива можност да купите неверојатен дует имот 2 за 1 во прекрасното Ramonete. Уживајте во прекрасниот поглед на морето и дарежливата парцела од 155м2, како и возбудливите карактеристики на отворено, како што се базен со димензии 8x5, скара, зеленчукова градина, складиште, овошни дрвја и изобилен паркинг.
Првата куќа вклучува:
Четири спални соби.
Две бањи.
Соба за складирање.
Кујна.
Дневна соба.
За разлика од вториот имот, на овој прв дом ќе му треба одредено подобрување и ажурирање, што го прави возбудлив проект за редизајн.
Вториот имот има веранда и е поделен на два ката со внатрешно скалило. Вкупната површина на објектот е 283 м2. Прозорците се двојни застаклени и сите имаат екрани за инсекти за ваша удобност.
Втората куќа вклучува:
Влезен хол со шкафови за складирање.
Отворена дневна, трпезарија и кујна со камин и клима во дневната област. Овој простор овозможува пристап до верандата и скарата и базенот каде што можете да се одморите на шпанското сонце.
Две спални соби на приземје.
Комплетна бања со туш.
Седум пространи спални соби на првиот кат, од кои три се туш. Од спалните соби на првиот кат можете да уживате во неверојатен поглед на овоштарниците во градината и морето.
Една заедничка бања.
Ве охрабруваме да резервирате преглед на овој имот за лично да сфатите колку е навистина уникатен и фантастичен!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Како една од двете крајбрежни области на општината Лорка во регионот Мурсија, Рамонете е идеална локација за секој љубител на плажа. Посетете го прекрасниот Пунтас де Калнегре или поминете топли и сончеви денови истражувајќи ги прекрасните заливи во заштитеното подрачје Кабо Копе.
Специјалност на Мазарон се неговите плажи кои не се од овој свет: плажата Болнуево, Плаја дел Кастелар, плажата Нарес и Плаја де Рихуете, да наведеме само неколку од местата што се протегаат на 35 километри главно недопрено крајбрежје. Ако сакате да останете активни, се нудат многу спортови на вода, како што се едрење, нуркање и риболов.
број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Површина
1552 m2
Плац
1551 m2
Корисна површина
1550 m2
Тераса
Да
Градежна површина
1548 m2
Паркинг
Да
Продавница
40 m
Доктор
1 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
2 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00