Голема вила со базен 600м2 плац! Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 10145
240,000 Евра
Површина 130 m2
Достапно 6+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ви ја нудиме оваа проширена вила свртена кон југ во стилот на Сиблес со голем базен од 10х5м2 со детско катче, сместена на плац од 660м2. Неверојатен потенцијал за зголемување на вредноста на голем столб.

Влезот е преку капија на голема тераса со поглед на обемниот базен. Некои одлучија да ја застаклат оваа област за да создадат светла, сончева конзерваториум што може да се користи во текот на целата година. Влезната врата на вилата води до хол и голема дневна соба со импресивни димензии. Дневната соба е исклучително пространа и има многу природна светлина благодарение на трите големи прозорци. Собата има камин и е наместена. Три спални соби водат од дневната соба. Овој имот има прекрасен мастер апартман со многу простор, клима уред, вградени гардероби и целосна бања. Има уште две спални соби со вградени гардероби и семејна туш кабина.

Сводот води до трпезаријата/појадокот со свод до кујната која вклучува електрични апарати. Врата води од кујната до проширена странична тераса. Во еден правец, скалите водат до градината, а во другиот правец ве водат до солариумот на покривот со пергола. Од тука се гледа погледот на далечните планини. Овде е спалната соба со дворни врати до терасата. Бањата овде е опремена со када со надземен туш. Вилата се наоѓа на парцела од 660 м2 свртена кон југ со подигнати ѕидови. Поголемиот дел од надворешниот простор е бетониран со некои засадени граници, што го прави надворешниот простор многу ниско одржување и подготвен да ставите свој печат на него. Базенот со големина од 10х5м2 има доволно простор околу себе за да го впие шпанското сонце. Има и големо складиште од тули за дрво. Има бетонска патека со тули, каде што може удобно да се сместат неколку возила. Големиот бетонски подрум што го формира планот на имотот може лесно да се претвори во дополнително сместување или да се користи како гаража. Имотот се наоѓа во тивката област Кампосол, која има корист од два трговски центри, и двата со различни локални удобности.

Camposol се наоѓа на 15 минути со автомобил од прекрасните плажи на Средоземното Море и прекрасното пристаниште Пуерто де Мазарон. Меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) е помалку од 30 минути возење, а аеродромот Аликанте на приближно 1 час возење.

број на спратови
2
Достапно
6+кк
Површина
130 m2
Плац
660 m2
Корисна површина
120 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
69 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
3 km
Доктор
2 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
380 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00