Кат со четири стана, со сопствен двор, одлична локација, Голем, Албанија

Durres, Албанија – ID 9179
68,000 Евра
Површина 230 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/3
Море 250 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Mojenemovitostumore обезбедува комплетна услуга, од ракување со документација, преводи, правна поддршка, трансфер на енергија и последователно плаќање на оперативни такси, до изнајмување вклучувајќи трансфер од аеродром, пријавување и одјавување на гости, чистење со перење и пеглање на постелнина , рекламирање на Booking и бесплатно на веб-страницата на компанијата, управување и редовни контроли на имотот, вршиме реновирање според желбите на клиентите и доградба. Ние правиме се што им треба на нашите клиенти по преносот на сопственоста.

Огласената цена ги покрива сите трошоци поврзани со завршувањето на процесот за купување на недвижен имот, вклучувајќи правни услуги, нотарски такси (нотарски даноци, данок на трансфер) и такса за зачувување на адвокатот.

Уникатна понуда на кат со четири станбени единици, во скоро завршена нова зграда, во Голем, Албанија. Овие модерни апартмани се комплетно опремени со нов мебел и подготвени за изнајмување. Сите имаат пристап до убава заедничка градина од 200 м2, која е идеално место за одмор. Има 4 паркинг места. Локацијата не е само привлечна за станарите, туку се наоѓа и во близина на паркот и плажата, на околу 250 метри од морето.

1. Студио со вкупна површина од 37,27 м2, лоцирано на приземје. Распоредот е дневна соба со кујна, бања со тоалет и балкон.

2. Стан со површина од 3 соби, со вкупна површина од 77,52 м2, се наоѓа на приземје. Распоредот е дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и балкон.

3. Стан со површина од 2 соби, со вкупна површина од 59,81 м2, се наоѓа на приземје. Распоредот е дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон.

4. Стан со површина од 2 соби, со вкупна површина од 56,10 м2, се наоѓа на приземје. Распоредот е дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон.

Надоместокот за одржување е од 8 до 12 евра месечно. Не двоумете се да не контактирате за повеќе информации.

Инвестирајте во земја во развој со многу поволни услови и Јадранот со прекрасни плажи како Хрватска. Сега е вистинското време. Дали сакате да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали сакате да се забавувате и да заработувате пари во исто време? Ние сме чешки с.р.о. со долгогодишно искуство. За изборот ќе дадеме стручни и фер совети. Ќе се погрижиме купувањето на вашиот избран имот да биде непречено и без грижи. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Го следиме мотото - Нашата врска не завршува со купување, туку само започнува. Ќе ви понудиме широк спектар на постпродажни услуги (изнајмување, одржување, реконструкција...). Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Голем е популарно одморалиште на албанскиот брег на Јадранското Море. Се наоѓа на околу 40 километри од главниот град Тирана, што го прави лесно достапен за туристите. Голем е познат по своите песочни плажи кои се протегаат долж брегот, нудејќи прекрасен поглед на морето и планинскиот пејзаж. Ова одморалиште е популарно кај туристите кои бараат сончање, водени активности и релаксација на плажа. Плажите во Голем често се добро опремени со ресторани, барови и можност за изнајмување лежалки и чадори. Благодарение на топлата медитеранска клима, Голем е идеално место за летен одмор.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно.

Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас! Повеќе слични понуди за недвижнини можете да најдете на нашата веб-страница.

Спрат
1
број на спратови
3
Достапно
2+кк
Површина
230 m2
Корисна површина
230 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
540 m
Доктор
6 km
Кафетерија
540 m
Ресторант
250 m
Бар
670 m
Училиште/градинка
470 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00