Комплетно реновиран стан во центарот на Бар

Bar, Црна Гора – ID 9522
197,000 Евра
Површина 105 m2
Достапно 3+1
Спрат 1/4
Море 150 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Се продава трособен комплет реновиран стан кој се наоѓа на први кат во зграда со лифт. Летово беше обновена фасадата на објектот.
Станот е со запад кон море. Во станот се поставени нови алуминиумски профили, стублина фитинзи со мрежи против комарци и алуминиумски ролетни. Видео wifi надзор пред влезната врата. MePro врата со двојна брава. При реконструкцијата беше заменета целата струја. ТВ и интернет во секоја соба. Низ станот е поставена првокласна гранитна керамика. Крановите и вградените цистерни за испирање се Grohe. Рока санитарни јазли и бојлери Ariston. Стакло и мермер во двете бањи. Планирани и лакирани паркети низ целиот стан. Инвертер клима уред
На хартија, станот е со површина од 89 м2, додека реалната површина е 105 + 7 м2 од заедничката тераса што му припаѓа на станот.


Бар е приморски град со 37.000 жители, што го прави најголем во јужниот дел. Дека градот бил основан до крајот на 19 век. можеме веднаш да го препознаеме од невообичаено дизајнираната архитектура. Од локалното пристаниште има фериботи до Италија (Бари), Грција и Словенија во текот на целата година. Во текот на сезоната во функција се и други приклучоци според моменталните барања на туристите.
Тука завршува железничката линија Белград - Подгорица - Бар.

Центарот на градот не е толку истакнат, овде можеме да најдеме само бетонски згради. Најубав и најзелен дел е Тополица, која се наоѓа на само 500 m од пристаништето.
Пливањето во оваа област е меѓу најдобрите во Бар. Плажата долга околу 800 метри нуди прошетка до марината. Но, ова не е единствената можност да се опуштите на плажа. Друга е, на пример, долгата, долга 2 километри, опкружена со шума, камчеста плажа Шушањ.
Ако земете чамец или брод појужно од Бар, ќе најдете многу мали плажи кои се осамени и само повикуваат да ги истражите.

На самиот југ од ривиерата се наоѓа добро познатата плажа Тропикана, која може да се пофали со престижната награда Сино знаме не само за чистотата на морето и околината, туку и за одличниот квалитет на дадените услуги и нивната безбедност.
И, конечно, најдобриот дел: Најпопуларната и, според мештаните, најубавата плажа на Бар-ривиерата е таканаречената Црвена плажа. Името се заснова на романтичната боја што се наоѓа овде. Песокот е црвен, камчињата на плажа, па дури и во морето ваму-таму трепка црвено камче.
Во барот има доволно се. Романтичарите можат да се шетаат во бескрајните маслинови градини, чии маслинки се меѓу најдобрите на Јадранот.


Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
3+1
Површина
105 m2
Корисна површина
89 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Продавница
970 m
Доктор
970 m
Кафетерија
340 m
Ресторант
230 m
Бар
230 m
Училиште/градинка
180 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00