Куќа од соништата (4 соби) со апартман за гости (1 соба), 80 m од песочна плажа, Грција

Pefkochori, Грција – ID 10056
350,000 Евра
Површина 140 m2
Достапно 4+кк
Море 80 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Куќа од соништата со 140 м2 простор за живеење со комплетно опремен стан за гости. Куќата е на само 80 метри од песочна плажа и е блиску до сите продавници и други содржини пеш. Имаме ситуација со куќата клуч на рака, овие куќи се продаваат комплетно наместени и со сите електрични апарати. На една од најдобрите локации, куќата е на мирна локација со многу отворен простор и убав поглед на палми. Има мала оградена градина со 80 м2. Апартманот за гости има посебен влез. Вкупниот број на соби во куќата е 4 спални соби, 3 бањи, 2 кујни и 2 дневни соби. Куќата е реновирана и убаво одржувана.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Пефкохори е античко село со варосани куќи опкружено со цитруси и маслинови градини што се протега до популарното одморалиште на плажата Торонискиот залив. Во летниот период, туристите ги привлекуваат можностите за нуркање, возење со падобран, но и прошетки и поглед на зајдисонце од ресторани или традиционални таверни кои нудат медитерански деликатеси. Вечерта се организираат музички изведби со грчка и српска музика во баровите и клубовите. Опциите за купување вклучуваат продавници што продаваат рачно изработени сувенири како накит и ликер од лимон.

Пефкохори, што значи „борово село“, е туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на полуостровот Халкидики во Грција. Пефкохори го добил името по боровите дрвја што ги има во изобилство во планините во областа. Населението во 2011 година изнесувало 1.931. Пефкохори се наоѓа на североисточниот брег на полуостровот, 3 километри југоисточно од Ханиотис, 4 километри северно од Аја Параскеви и 92 километри југоисточно од Солун.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
140 m2
Плац
70 m2
Корисна површина
140 m2
Тераса
Да
Градежна површина
140 m2
Паркинг
Да
Продавница
30 m
Доктор
50 m
Кафетерија
50 m
Ресторант
20 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
100 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00